Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adnátok a gyereketeknek olyan...

Adnátok a gyereketeknek olyan keresztnevet, ami minden magyarul beszélő ember számára értelmes, mert növény, állat, fogalom, stb. neve?

Figyelt kérdés
Pl. Rózsa, Farkas, Manó, Napsugár, stb. Ha igen, milyen esetben adnátok? Csak akkor, ha a vezetéknévnek nincs azonnal felismerhető jelentése, pl. Kovalszky? Vagy akkor is, ha a vezetéknévvel együtt többletjelentést kap? Pl. Kiss Manó. Fekete Rózsa. Stb.Nem aktuális a családban a névadás, csak kíváncsiságból kérdezem, mert annyi furcsa névvel kapcsolatos kérdést látok.

2019. ápr. 27. 19:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
51%

Némelyik nevet igen.

Pl Virágból ismerek csomót, ami vezetéknévvel együtt beszélő, Kis(s) Virágot többet is, meg Fekete Virágot, meg Hajnal Virágot, ez eddig eszembe se jutott, hogy a "hajnalvirág " is lehet beszélő, bár nem tudom, van- e olyan.

2019. ápr. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Metionin ***** válasza:
87%
Én adnék ha tetszene a név és a vezetéknévvel együtt is szép. + ha nem pejoratív a gyerekre nézve. Nekem amúgy ilyen nevem van bár nem magyar de abban az országban egy elég gyakori hogy valakit Felhő, Tenger, Vihar, Mese, Nyár, Tél stb. névvel illetnek. Talán emiatt de én ilyen név esetén általában nem asszociálok egyből arra hogy az amúgy egy random szó/tárgy/növény is.
2019. ápr. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%
Én nem tudok elvonatkoztatni az eredeti jelentéstől, szóval nem nevezném el így a gyerekem.
2019. ápr. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%
Érdekes dolog ez hiszen sok virág név mint pl az Ibolya teljesen megszokott, rám meg furcsán néznek amikor azt mondom hogy a lányom Liliom.
2019. ápr. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
32%
Vannak vállalható és kevésbé vállalható nevek ezek között. A lányomat Virágnak hívják például.
2019. ápr. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Ismerős gyerek pl. azt mondta, hogy Málna szívesen lenne, tetszik neki ez a név. :-)
2019. ápr. 27. 21:20
 7/17 anonim ***** válasza:
67%
4-es, az én lányom is Liliom :D
2019. ápr. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
63%

:) nekem volt ket iker osztalytarsam Kiss Ibolya es Viola. Azért kaptak szegenyek hideget-meleget. En nekem a legkulonosebb keresztnev/ virag nev a Jacint. Sok idő volt mire rajottem, hogy az ffi nev es nem noi.


En nem adnam egyebkent. Bar szepek, de valahogy megsem.

2019. ápr. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nálunk szegény Cserép Virág volt a fiúknak egyszerűen muskátli...
2019. ápr. 28. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Lányomat virágnak hívják nekem tetszik neve.
2019. ápr. 28. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!