Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan aki megbánta hogy...

Van olyan aki megbánta hogy gyereket vállalt?

Figyelt kérdés

2019. jún. 26. 11:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Van olyan, igen.
2019. jún. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%
Igen van, hetente van ugyanez a kérdés. De szerencsére csak 1-2 megbánós válasz szokott jönni rájuk.
2019. jún. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Van, ahogyan ilyen kérdés is nem 1 nem 2
2019. jún. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%

Persze hogy van..


Nem mindenki átgondoltan vállal gyereket.

Van, igen, mégsem jól sül el

2019. jún. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem sokszor nem a gyereket bánják meg, hanem azt, hogy kinek szültek. Pl a férj nem olyan mint amilyennek gondolták
2019. jún. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Coffelia ***** válasza:
100%

Igen, van. Mindenki ilyen más és más részét bánta meg más és más okból.

Nagyon szeretem a fiacskámat, egy fenomenálisan okos, ügyes, érző szívű kis hároméves. Rendesen csodálom. De a gyerekkel járó életmódot a mai napig nem szoktam meg, és ki merem mondani, hogy hullámokban előtör belőlem az érzés, hogy ezt a hektikus, állandó készenlétet igénylő, folyamatosan újratervezős életmódot utálom. Őt nem bánom, de a tényt, hogy megváltoztattam az életem, azt néha nagyon is. A munkám kipihentséget, kreativitást és inspirációt igényel. Ergo évek óta fércmunkát végzek, és a belső idegbaj hajt, hogy jobban kéne, mert nem vagyok boldog, ha nem alkothatok.

Így eldöntöttem, hogy nem lesz több gyerekünk, mert tönkretenné a létszámunk növelése az amúgy is kényes belső egyensúlyom, és akkor senki nem járna jól. Önismeret, ennyi.

2019. jún. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nekem nincs gyerekem de néha félek hogy ha vállalnék (30 éves nő vagyok szóval lassan már elkéne dönteni) nem lennék képes normálisan nevelni... Túl nagy felelősség... Napi 24 órában figyelni hogy jól van e... Folyamatosan felügyelni... És igen az életvitel is megváltozna... Vállalkozunk az meg olyan ha van meló van pénz ha nincs akkor nincs... Ami most belefér de ha itt lenne a gyerek már nem... Belehalnék ha valamit szeretne és én nem tudnám megadni...nem én miattam nem akarok gyereket hanem a gyerek miatt..túlaggodnám nem engedném el egyedül sehova. Nem lennék jó anya... Csak ezt olyan gáz kimondani... A férjem azt mondta hogy ő se szeretne... De közben sztem csak miattam mondja... Viszont így felelőtlenségnek tartanám a gyerekvállalást.
2019. jún. 27. 12:42
 8/11 Coffelia ***** válasza:

6-os vagyok, igazából az, hogy a valóságban hogyan reagálsz majd a felelősségre, az kizárólag akkor derül ki, amikor már csinálod. Ezért rühellem azokat a kijelentéseket, hogy dehát tudtad, mit vállalsz... Jézusom, hát ezt abszolúte lehetetlen a teljes valójában előre tudni, komolyan nem szoktam érteni, hogy aki ezt hiszi, az mégis mit képzel magáról. Honnan tudnánk, hogy fél év alvásmegvonás után hogyan reagálunk, amikor soha a büdös életben nem volt még csak hasonlóban sem részünk. Nagyképű, önimádó kijelentés. Meg hogy hogyan reagálunk a további másfél év alvásmegvonására... És teljesen normális, hogy mindenki máshogy. Nekem van négygyerekes barátnőm, aki 10 éve nem aludta át az éjszakákat, és bár igazi önsanyargató kemény jellem, mellette ott vagyok én, aki az egyetlen gyereke mellett egyéves korában éjjel pánikrohamot kaptam, gyomorgörccsel, nehéz légzéssel, amit akarsz.

Mindenhogy ér reagálni, és minden neked szar helyzeten ér javítani, nem kell önsanyargatni a gyerek kedvéért... azt nagyon megtanultam, hogy a "gyerek az első" az jobb, ha az életbentartási szakaszra korlátozódik, és azután inkább a közös optimum és a kompromisszumok megtalálása felé kell törekedni, mert semmit nem ér a család, ha felőröl. És az se mindegy, hogy idővel meg kell tanulnia várni, illetve másokat is figyelembe venni, különben egy diktátor válik belőle, ha felnő.

Szóval igen, nagy falat, és hidd el, teljesen normális, hogy ambivalensek az érzéseink akár még akkor is, ha a baba már a kezünkben van. A pszichológia a gyerekvállalást normatív krízisnek mondja, gyakorlatilag meghal a korábbi életvitelünk, és visszahozhatatlan. Ezt egy mai, 21. századi dolgozó, ambíciózus nő nem úgy dolgozza fel, mint Marika a hatvanas években, aki addig a szalagnál állt, de most végre abbahagyhatja azt a borzalmas munkát... vagy a 18. századi, anyának nevelt 17 évesek, akik 25 évesen már reménytelen vénkisasszonynak számítottak. Ez egy új kor, új bizonytalanságokkal és szembenézésekkel.

2019. jún. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kedves 6/8-as válaszoló. Azt hiszem a válaszaiddal kicsit megmentettél engem. Pontosan ugyanígy érzek én is, nálam is hullámokban jön. Akár én is írhattam volna. Ma épp készült maga alá temetni ez az egész. Most úgy érzem nem vagyok egyedül. Kösz, hogy leírtad.
2019. jún. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én is megértelek én fogalmazzunk úgy hogy rossz szakmát választottam... 4 évet tanultam érettségi után hogy ápolónő legyek... És hát egy nagy határ szar... Most hagytam ott mert 10 év után elegem lett... Inkább elmegyek polcot pakolni... Engem is azzal cseszeget a család hogy hiszen tudtad hogy mire jelentkeztem... És hát nem bbaromira nem tudtam hogy ez lesz... Honnan tudtam volna én is hogy milyen lesz amikor már 10 éve éjszakázok és havi 160 ért éjszaka ünnepnap 24 órába nézem hogy ki hogyan hal meg... Hazajöttem aludni és mentem vissza dolgozni... Erről szóltak a fiatal éveim...
2019. jún. 30. 12:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!