Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogy néz ki a 9-10 hónapos...

Hogy néz ki a 9-10 hónapos babátok etetési? Mit és mennyit eszik? Mennyire változatosan? A miénk rendben van?

Figyelt kérdés

Kisfiam 9,5 hónapos. 5x eszik egy nap, reggel és este tápszert.

Tízóraira gyümölcsöt kekszel

(még pürét vagy reszeltet, a banánt szoktam karikára vágva is adni) vagy gyümölcsöt natur joghurttal kap.

Ebédre főzelék (vízben főtt zöldségek) és pulykamell, csirkemell, csirkemáj vagy reszelt sajt, esetleg tojássárgája.

(Ennek a felét pürésítem, a többit villával szétnyomom, hogy szokja)


Uzsonnára pedig vagy tejpép, vagy gyümölcs, vagy maradék főzelék.


Mivel már közel 10kg (3,5 kg született) így azt javasoták a tejpépe helyett inkább legyen újra főzelék vagy valamilyen gyümölcs.

Ez rendben is van, bár a maradék 1 zacsit még odaadom neki.


Összesegeben tehát mint látható mindent megeszik, rág is. Ezért anyukám szerint tizoraira kaphatna már vajaskenyeret sonkával pl. Szerintetek is? A turo rudit is ajanlották már, csoki nélkül, gyümölccsel.

Szerintetek min változtassak? Vagy rendben van igy?

(Egyebkent tőlünk szeret a legjobban kunyizni. Szerintem nem leszngond azzal ha már azt kapja amit mi.)



2019. nov. 19. 16:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Ilyen korukban már azt ették, amit mi. Nem turmixoltam,mert tudtak rágni is. De már előtte is a főzeléket fűszereztem és berántottam.
2019. nov. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lányom 9 hónapos, ő így eszik:

Reggel tejpép

Tízóraira eddig gyümit kapott, joghurtot de mostanában nem kéri.

Ebédre kb azt eszi amit mi csak kevésbé fűszeresen,

Uzsira vajas kenyér kockák pici sajttal sonkával,keksz,gyümi gabonával,

Vacsira tejpép.

Én is adtam már túrórudit csoki nélkül, házi krémtúrót..

Tejföllel habart főzeléket is kapott, húslevest sok zöldséggel, tésztával, husival,töltött paprikát..

2019. nov. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Reggel és este tápszer. Ha reggel kérne, akkor kap pár szem kekszet a tápszer után.

Tízóraira szendvics, vagy tejpép, vagy banán, vagy amit kitalalok.

Ebédre főzelék(habarva tejföllel), vagy rizs valami szoszos husival, vagy rakott valami, vagy tészta... mikor mihez van kedvem.

Uzsira eszik egy kis főzit, plusz es kis pürét. Igyekszrm változatosan etetni, ujabban nem kedveli a pépes ebédet, így darabosat kap.

2019. nov. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Ezek szerin nagyon le vagyunk maradva. Majd igyekszem picit bátrabb lenni!
2019. nov. 20. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!