Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mi az a sinlac vagy sinemil...

Mi az a sinlac vagy sinemil pontosan és miért azt adják előszőr mint szilárdat anyatejes babának?

Figyelt kérdés
Enyém tápszeres volt,5hósan kezdtem kóstoltatni (gyümölcs-zöldség) ilyen tej és gabonapépeket viszonylag későn kevertem a gyümölcspüréhez.Barátnőm szoptat, néhány hós kortól ő ilyen sinlacot adott a babának még a gyümölcsök előtt. Már 9hós,az ételeket csak kóstolgatja,de az uzsonna csak simán ez a sinlac "üresen". Enyémnek 9hósan reggel-este volt már csak tápszer,ritkán ebéd után is, de amúgy mindent szépen evett,tejpépet max gyümölcsel,kekszel együtt uzsira,tízóraira. Már lassan 2 éves, 5ször de keveseket eszik egyszerre,nincs oda az evésért,sokszor le kelknkötni v.mivel h rendesebb adagot egyen.90cm 11kg.Lehet ha én is ilyen sinlaccal kezdtem volna jobb evő lenne, mert az finomabb mint a gyümölcs,jobb élmény lett volna?

2020. aug. 29. 12:58
 1/6 anonim ***** válasza:
58%

Nem lenne jó evő.

Ha nem tejallergiàs akkor a tejpépek jobbak.

Amúgy amelyik gyerek roasz evő, azt el se fogadja.

1. gyerekem falta, 2. Most eszi meg néha 11. Hósan, de kb a felét eszi a szükséges mennyiségnek.

Ezen ne ràgodj.

2020. aug. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A sinemil/sinlac gyógypép. Tápszer. És allergiás vagy refluxos babáknak adják vagy gyarapodási elégtelenség esetén elsősorban.

Tápszeres, refluxos gyerekem kapott, aki egyébként ritka rossz evő a mai napig (5 éves).

Anyatejes testvérének eszem ágában se volt adni. Felesleges ha nincs probléma. Ő egyébként nagyon jó étvágyú. 1,5 éves.

2020. aug. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szentjánoskenyérből és rizsből van amúgy.
2020. aug. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem azt adják először. Van, aki azt adja.

Én megpróbáltam 2x a Sinlacot. Sugárban hányt tőle a lányom... Ennyit erről. Sosem kapott többet. 2 este próbáltam, mert erőltette a gyerekorvos.

Ő is ezt mondta, hogy ezt szokták.

A lányom nem úgy gondolta :))


De most amúgy gondoljatok már bele. Addig kapta a természetes anyatejet. Utána meg ez a szentjánoskenyérmaglisztes valamit. Én is kihánynám, basszus... Megkóstoltam, ilyen émelyítő íze van.

2020. aug. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ő ezt adta, mert így döntött. DE nincs semmi ilyen, hogy anyatejes babáknak ezt adják. Nem is értem, mert ezek tudtommal nem minősülnek kiváltott étkezésnek. A lányom sose evett se sinemilt, se sinlactot, se gabonapépet, se tejpépet. Kizárólagosan anyatejes volt 6 hónapig, mostmár 20 hónaposan csak reggel és este szopizik, de ettől még van reggeli és vacsora is. Jó evő és 11 kiló és 83 cm körül van. Amit nem értek mert van olyan kaja amiből simán annyit eszik mimt én. 😂 Szóval tuti nem a sinlac és sinemil miatt lesz jó vagy rossz evő egy gyerek, sőt ha egyáltalán nem kap sem lesz semmi.
2020. aug. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Bizony nem ettől lesz jó vagy rossz evő egy gyermek.

Nekem a kisebbikem tejfehérje allergiás (volt, úgy fest talán elnőtte)

Mindkettőt próbáltuk. Hiába ugyan az (elvileg mindkettő) a sinlacot úgy kiköpte a lányom mint a húzat, a sinemilt meg ette minden szó nélkül.

2020. aug. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!