Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Lehet csalánkiütéses allergiás...

Lehet csalánkiütéses allergiás reakciója a babámnak egy olyan sütemenénytől, aminek egy olyan felében volt mandula, amiből nem evett, de amit evett, az is csak pár morzsa volt?

Figyelt kérdés

11 hónapos. Most estére jöttek ki rajta, az egész feneke, foltok a combján, vádliján, karján. Más baja nincs, tényleg olyan, mint a csalánkiütés, kisebb és nagyobb duzzadt foltok.

Nagyon mérges vagyok, mert anyósom mindig a hátam mögött ad neki minden szart. 😠

Szerintetek ennyitől lehetnek? Volt valakinek ilyen?


2021. febr. 6. 22:36
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Semmi más új dolgot nem evett ma, ugyanaz a mosószer, fürdőszer, semmi új nem érte a bőrét sem... Csak erre tudok gondolni, hogy ez lehetett...
2021. febr. 6. 22:39
 2/11 anonim ***** válasza:
64%

Pár morzsától is lehet,ha allergiás rá. Én be is paráznék,az olajos magvakra lehet elég komoly reakció is, tuti nem aludnék az éjjel.

Anyóst meg nyakonvágni holnap! Az enyémet egyelőre leállítottam,de már ő is tervezget,miket fog tömni a fiamba.. na csak várja ki.

2021. febr. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%

Ha a hátad mögött adja anyós, őt kellene megkérdezi pontosan miket etetett vele, mert valamire allergiás a gyerek.

Erélyesen, hogy értse. Idén már ne is hagyd őket kettesben, hátha veszi a lapot, persze ha megteheted.

2021. febr. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Csak ezt adta neki. Figyelem a lányomat...

Az volt anyós válasza, hogy tuti nem attól van, és hogy ő felnevelt 4 gyereket, és hogy én azt hiszem hogy ő ártani akar az unokájának. Mindig ez a szöveg, amikor nem engedek neki adni valamit.

Gondolom orvosnak mindenképpen mondjam. Ez tuti már allergia lesz, vagy még kinőheti ugye?

2021. febr. 6. 22:50
 5/11 anonim ***** válasza:
51%

Hát,gyanús,hogy marad.:/

Dokinak jelezd,termeszetesen.

Annyira tipikus,ez az "én már x gyereket felneveltem blabla".

Mond neki,hogy akkor ezt a gyereket meg te szeretnéd,a magad módján,mert nem próbáltad még. :D

Szorítok a kicsikédnek,legyen jól hamar. :)

2021. febr. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Azt olvastam most a neten, hogy a csak csalánkiütés az valami intoleranciára utalhat. Lehet, hogy a süti valami más összetevője váltotta ki?
2021. febr. 6. 23:10
 7/11 A kérdező kommentje:
Tej is volt benne, azt még nem evett, lehet hogy attól volt. Már jól van a csöppem, alszik. Nagyon megijedtem. Először volt ilyen. 🤦‍♀️
2021. febr. 6. 23:38
 8/11 anonim ***** válasza:
75%

Háááát... itt az idő, hogy eldöntsd, ingyen bébiszitter és rettegés (anyós), vagy fizetős és az azt csinálja, amit te mondasz.

Ne engedj neki, mert puszta szeretetből tud olyan allergiás rohamot csinálni a 4gyereketfelneveltem rutinjával, hogy ügyelet lesz a vége. (második-sokadik rosszabb szokott lenni, az enyém a mézet nem birja, anyós szerint meg egészséges a méz. Aztán volt két rohanás az ügyeletre, meg három nap kórház legutoljára, mert bedagadtak a légutak. Na pont azóta anyósnál nem eszünk, ha ő jön, nem etetheti és nem lehet vele kettesben. Pont.)

2021. febr. 7. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
67%

Nálunk egy durva hasmenéses vírus kezdődött így :(

Ha van otthon Fenistil csepp, azt adhatsz neki.

2021. febr. 7. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
79%

Lehet pár morzsányi mandulától is, lehet a tejtől is. Olyan ételtől is lehet, amit korábban akár napi szinten gond nélkül evett, sőt az a ritkább, ha az allergiás reakció az első alkalommal jelentkezik. Lehet, hogy nem ételtől van és az is lehet, hogy nem allergia.

Mindenesetre, ha bármikor teljes testre kiterjedő csalánkiütése lesz, akkor azzal azonnal orvoshoz kell menni. Akár ügyeletre.

2021. febr. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!