Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 7 hónapos baba mennyit eszik?

7 hónapos baba mennyit eszik?

Figyelt kérdés

7 hónapos kisfiam születése óta 2 óránként evett reggel és este is.Pár hónapja este már csak 3x kel.De napközben még 2-2,5 nagyon max a 3 óránkénti evés.Ez normális?

Reggel 6kor kel akkor szopizik következő evés tejpép vagy babykaja ezutáni evés szopi,délután megint kap babykaját vagy pépet este 7kor szopizik úgy alszik el.9-10 fele megint szopizik aztán ugye még kétszer reggel 6ig de néha néha még plusz egyszer felébred.Próbáltam már este itatni de van,hogy el se fogadja vagy fél óra múlva megint ébred.Napközben is itatom de egy nap nem iszik meg 150ml teát vagy vizet,gyümölcslevet.



2022. jan. 21. 19:16
 1/2 anonim ***** válasza:

De miért nem ebédel?


Az én fiam ugyan 8 hónapos, ez a napi program:


Hajnalban ébred, ilyenkor szopik

9-kor tízóraira gyümölcs valamivel (keksz, köles, zabkása, ilyesmi)

12-kor fözelék ebédre, néha hússal, néha nélküle

Fél 4-kor megint gyümölcs valami tejtermékkel (ezeket most kezdtem bevezetni, 7 hónaposan ilyenkor csak gyümölcsöt kapott, néha szopizott is utána, már nem)

6 körül vagy szopi, vagy egy kevés fözelék, ezt olyan 7,5 hónaposan kezdtem el bevezetni

8-kor szopi


Általában egyszer ébred, olyankor szopizik.


Adj neki rendes ebédet. Inni meg vizet, nem kell sem tea, sem gyümölcslé.

2022. jan. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Most akarom a harmadik étkezést(ebédet) is bevezetni neki.Többnyire vizet kap de abból se iszik meg sokat.Van több fajta cumisüvegünk meg próbáltam már pohárból is de úgy se több a mennyiség.

De nem hiszem,hogy az ebéd miatt eszik ilyen sűrűn meg kel fel éjszaka.

2022. jan. 21. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!