Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Meddig kell vagy érdemes a...

Meddig kell vagy érdemes a babának babavizet vagy forralt, hűtött vizet adni?

Figyelt kérdés
13 hónapos a kislányom babavizet szoktam neki adni és érdekelne, mikortól válthatnék mondjuk sima ásványvízre? Ti melyiket ajánlanátok? Vagy mindegy?

2022. febr. 1. 14:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én szűrt csapvizet adok hozzátáplálástól fogva.

Mióta kúszik, és felfedez, feleslegesnek érzem az általa végignyalt padló után még a víz forralásával vagy babavízzel foglalkozni. Ásványvizet nem adok, mert az megterhelheti a veséjét, de a szűrt csapvíz szerintem teljesen megfelelő. Hacsak nem laksz Mumbayban, vagy hasonló helyeken, szerintem nem kell félj a csapvíztől, és a klór meg a szag se észlelhető ha átszűröd.

Amúgy kint annyi vicekt vesz a szájába. Örülök hogy az eldobott cigicsikket nem ette meg, csak megnyalta :/


Ezek után a nem fogok parázni a babavizen, és szerintem ez a kezdet. Ismerős öccse a csirkeszart ette meg, a férjem meg rendszeresen homokot evett gyerekként, és a 90's években nem hiszem hogy tisztították a homokozókat, legalábbis biztos nem olyan rendszeresen mint most. Hagyni kell bacikkal érintkezni, mert ha kihipózva érkezik az oviba, egyszerre kapja az összes kórokozót a nyakába. 13 hónapsan nem kell ezeken aggódni az fix.

2022. febr. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
27%

Babavizet is forralni célszerű, többnyire

Volt ebből mostanában egy érdekes változtatás a Szentkirályi ásványvíznek ,hogy feltüntették a palackon hogy forralni kell, és azért babavíz,mert a gyártás során szigorúbbak a minőségi feltételek.

Én ugyan sosem használtam, csak kancsóval szűrt vizet, és 14 hónapos koráig forraltam is azt.

Egy éves koráig javasolják a forralást.

2022. febr. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szűrőt használtok? Tényleg jobb a víz? Csapra szerelhetős vagy kancsó?
2022. febr. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Amúgy ő is összeszed, szájába vesz mindent.. egyszer még a döglött poloskát is megkóstolta, de hál istennek nem ízlett neki. Mióta ebbe a faluba költöztünk én se iszom meg az itteni csapvizet, pedig előző helyen ahol laktunk, szinte csak azt ittam. De a szűrt csapvíz jó ötlet, köszönöm!
2022. febr. 1. 14:35
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Mi ilyet használunk, van a tetején egy kis műszer ami mutatja hogy mikor kell cserélni szűrőt. Finom a víz, pedig nálunk pocsék. Én nem forralom feleslegesnek érzem, tényleg mindent megnyal. Ismerős gyereke konkrétan a kutyájuk szájában él, és olyan bika immunrendszere van, hogy az csoda. Nem kell túlaggódni a vízkérdést. Ők is szűrt csapvizet adnak.

2022. febr. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Csapra szerelhető nagy beruházás + karbantartás , ez viszont havonta mondjuk rá túlozva hogy 3000Ft (szűrő) és csak ivásra használod

Azért kezdtem el szűrni a csapvizet mert minden berendezés csupa vízkő lett , de megtetszett, így már nem veszek palackos vizet.

Nézz utána melyik a számodra szimpatikus árú szűrő, és javaslom hogy XLes kancsót vegyél , kényelmesebb :)

2022. febr. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Onnantol, hogy kuszni kezdett, es kicsorta a kosarbol a barackot mosatlanul.
2022. febr. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig felforralok egy adag vizet és kihűlve azt adom. Nincs az a szelektív kuka ami elbírná azt a rengeteg palackot 😂
2022. febr. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Tanyán lakunk itt nem alkalmas a víz arra hogy azt igya, még forralás után sem. Eddig baba vizet vettünk neki de a boltba is mondták hogy nyugodtan adhatom neki a sima ásványvizet mert ugyanaz a kettő csak így jobban elkel babavíz néven. Már sima ásványvizet kap és semmi baja nincs tőle 😊
2022. febr. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!