Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért kell nekiesni a másik...

Miért kell nekiesni a másik anyukának?

Figyelt kérdés

Benn vagyok egy babás csoportban.

Akkora babák vannak benne (hónapra) mint a lányom.


Most merült fel a hozzátáplálás azoknál, akik 4 honaposan kezdik.

Van nagyon sok anyuka, akik ha bárki ilyen témát mer felhozni, torokra mennek.

Mi is elkezdtük, megosztottam a tapasztalataimat egy poszt alatt, erre 8an egyből nekem estek, mert a who tiltja, meg veszélysztetem a gyerekem, meg minek szültem ha ilyen türelmetlen vagyok... szó szerint.


Miért nem lehet továbbgörgetni?! Miért kell leállni veszekedni, az anyukát porig alázni?


Nyilván egy anyuka sem azért áll neki 4 hónaposan etetni, mert rosszat akar a gyereknek.

Mindenkinek a saját dolga, sajat döntése.


Ezt sosem fogom megérteni, mire jó ez. Valaki felvilágosítana?


2022. febr. 1. 18:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
57%
Tökéletesen egyetértek veled, épp ma reggel mondtam anyamnak telefonon hogy én biza 3,4 hónapos korától majd kezdem a hozzataplalast erre mondta hogy ajjjaj lapuljak, el ne mondjam senkinek mert majd jól nekemesnek mert igen h who ajanlas 6 hónap meg blabla... Én sem értem, én majd eldontom mit szeretnék és hogyan.
2022. febr. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
40%
Van, aki él a világba és ha szembejön a pörkölt, tolja a 2 hónaposnak a szájába, és van, aki tudományos alapokon dönt, mert neki az orvosi ajánlás és a WHO létezése nem felesleges (és a kettő között millió verzió). Én azt nem értem, hogy miért kell ilyen csoportban lenni egyáltalán. Nem hót fölösleges? Ha te így csinálod, csináld így, ha más másképp, akkor meg másképp. Minden ember szabadon lehet hülye.
2022. febr. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%
2es,szerintem nem azért tette fel a kérdést hogy itt is belealljanak, ne kezdd már el.
2022. febr. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%
Hát pedig itt aztán még jobban nekiáll mindenki mindnekinek. Már csak az anonimitás miatt.
2022. febr. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
92%
Elég szomorú. Szerintem mindenki úgy neveli a gyerekét ahogy akarja (nyilván nem azokra gondolok akik agybafobe verik) de pl en egyik ismerosom annak a híve hogy a baba mellette aludjon az ágyban, én kisagyban altatom, mert különben a budos életben nem fog a gyerek külön aludni, van aki evekig szoptat igeny szerint, van aki csak ameddig "muszáj", nem vagyunk egyformak
2022. febr. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%

Leírtam már ezerszer, de azért ezeregyszer is leírom.


A WHO ajánl. Nem tilt, nem szab meg, javasol.


A javaslata 6 hónapos kor KÖRÜL van. Nem 6 hónaposan és pont. Hanem ott az a pici szócska, hogy AROUND 6 month.


Hivatalosan egészséget nem károsítja, a 4-8 hónapos kor közötti hozzátáplálás megkezdése.

A 6 hónapos kort amiatt ajánlják mert addig kicsit veszélyesebb ha elkap valami fertőzést a vízből amiben pl a gyümölcsöt megmossák ELMARADOTT ORSZÁGOKBAN, viszont a WHO egységes ajánlást használ.


4 hónapos kor alatt abszolút ellenjavallt, mivel a gyerek emésztőrendszere gyengébb. Emiatt van MINDEN babaételes üvegen, zacskón, hogy 17 hetes kortól adható.


8 hónapos korig meg el kell kezdeni mivel onnanstól fogva az anyatej és a tápszer nem elégséges a növekedéshez.


Ennyi. Nem kell senkibe beleállni, de annyira vérszemet kap némelyik...

2022. febr. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

6!

Ugyan ezt hoztam fel, mégis nekem estek...

Vannak berögzült anyukák

2022. febr. 1. 18:51
 8/16 anonim ***** válasza:
17%
Én egy ilyen berögzült anya vagyok. A WHO nagyon is jó szervezet, örülök, hogy vannak. Az a véleményem, hogy minden terhes anyának kötelező oktatást kellene tartani a terhesgondozás során táplálkozásról, gyereknevelésről, biológiáról, anyagiakról, stb. Mert sötét van sok fejben. Nagyon sötét!
2022. febr. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
9%

Az emberek általában felháborodnak azon, ha valaki rosszat tesz a gyerekével, holott tudja, hogy az nem jó. Valahol polgárpukkasztó az, hogy a szülőnek hatalma van a gyerek felett, és ezt olyan dolgokra használja, amivel árthat neki, ilyen pl. a túl korai hozzátáplálás.


Nem azt mondom, hogy hozzá kell az ilyenekhez szólni, én sem szólok hozzá, tovább görgetem, de van, aki nem bírja ki hogy ne adjon hangot a felháborodásának, pl. mert sajnálja a gyereket.

2022. febr. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
95%

Ráadásul ezek az ajánlások állandóan változnak, sőt helyrajzi kérdés is, hogy éppen mi a módi.

Nekem az egyik barátnőm gyerekorvos Kanadában és tök más dolgokat ajánlj, mint az itteni gyerekorvos vagy védőnő. Szerencsére a barátnőm meg a gyerekorvosunk is racionálisan áll a dolgokhoz, szóval egyik sem ragaszkodik foggal körömmel semmihez, csak tanácsot adnak, elmondják hogy mik a szokások, tapasztalatok, ajánlások, de nincsenek abszolút szabályok.


Az a baj, hogy vannak ilyen elvetemült anyukák, akik szerint mindent csak úgy lehet, ahogy ők csinálják és ha máshogy csinálod máris kb bántalmazod a gyereket.

2022. febr. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!