Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » A húslevesből pl tésztát...

A húslevesből pl tésztát szoktatok beleturmixolni az ételébe?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem mert a tészta tartalmaz tojást!

Vagy esetleg ha tésztás kaját főztök abból adtok a babának?


8.5 hónapos a kicsi.


2022. febr. 2. 13:31
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

A glutén bevezetése után egyszerűen tojás nélküli tésztát vettem és azt adtam.

De 8 hó körül bevezettem a tojást is, szóval ilyenkor már kapott

2022. febr. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

Ennyi idősen én ritkán, de adtam neki belőle igen. Megoszlik ez a téma, mert sok hozzáértő azt mondja, hogy külön kell választani a tojást az elején, más azt mondja hogy fölösleges. Ami a középút, hogy ha kap is tojást a baba (tésztában, vagy máshogy hőkezelve, feldolgozottan), akkor heti 1 alkalomnál több ne legyen. Én ezt tudom.

Ha jól emlékszem 8 vagy 9 hónapos státuszon mondta a védőnőnk, hogy próbálkozhatunk tojásos dolgokkal. Táblázatokban 7 hónap szerepel...

2022. febr. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
Basszus ilyenkor már mindent evett,és nem turmiksoltam.Nem kell túlzásba esni.
2022. febr. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, adtam neki. Soha nem hallottam ilyesmiről, mint amit a 2-es válaszoló írt, bár én abból indultam ki, hogyha tényleg ekkora rakétatudomány lenne a hozzátáplálás, akkor nem lenne itt az emberiség.
2022. febr. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de 8,5 hónaposan már eszembe sem jutott turmixolmi.
2022. febr. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

8hósan adtam neki tojást egészben, úgyhogy simán kap tésztaételeket.

Annyit még hozzáteszek, hogy most 11hós, egy foga sincs így igaz nem turmixolom de minimálisan összetöröm, bár szépen elrágcsálja az ínyével de azért csak nem olyan, mintha lenne foga..

2022. febr. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!