Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ha adtam rizskását a 6 hónapos...

Ha adtam rizskását a 6 hónaposomnak, akkor azzal még nem vezettem be a glutént ?

Figyelt kérdés

Már teljesen el vagyok veszve a sok információtól.A rizskása nem számít gluténnak ? Vettem a DMben bio teljes kiörlésű grízt, azt sem adhatom neki, mert teljes kiörlésű ?

Mivel vezettétek be a glutént ? Ha egyszer elkezdek glutént adni neki, akkor 2 honapon keresztül minden nap kell ?


2022. febr. 2. 17:10
 1/7 anonim ***** válasza:
21%
Én zabkásával vezettem be. Védőnő babakekszet javasolt, de az rengeteg cukor.
2022. febr. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A rizs glutènmentes. Nem kell mèg ennyire hamar bevezetni, de ha akarod akkor a grìz vagy egy darab vizes zsemle is megfelel. Nem kell, de lehet minden nap adni.
2022. febr. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A rizsben nincs glutén.
2022. febr. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én lisztet tettem a főzelékbe. A kekszben annyi cukor meg hülyeség van, hogy 6 hósan nem adtam neki. Amúgy egy kanál teljes kiőrlésű gríztől semmi baja nem lesz, vezesd be azzal nyugodtan. 2-es, 6-7 hónap között kell bevezetni a glutént.
2022. febr. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amúgy nem adtam minden nap, heti 4-5x kb. az elején.
2022. febr. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Már 7 hónapos a fiam, csak mikor adtam beki rizskását, akkor 6 hónapos volt csak, azért tettem fel így a kérdést. Úgy hogy talán már itt az ideje bevezetnem neki a glutént. Sima egyszerű ,,felnőtt,, grízzel is be lehet vezetni, amit eddig is fogyasztottunk tejbegrízként? Vagy inkább keressek direkt babáknak grízt ? Ha grízzel kezdem a bevezetést akkor 6-8 héten keresztül csak grízt adhatok, vagy pedig pár nap után válthatok pl lisztre vagy másra ? A nagymamás liszt alkalmas lehet babábak ?
2022. febr. 2. 20:04
 7/7 anonim ***** válasza:
6-7 honapos ajànlas az az amerikai , nem? Mert ők hamar abbahagyjàk a munka miatt a szoptatast, ezèrt minèl előbb nevezetik a glutènt, hogy kapja mèg a tejjel együtt a baba, mert akkor kisebb az allergia kialakulàsàsnak az esèlye.
2022. febr. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!