Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért játszik az étellel?

Miért játszik az étellel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kislányom 8 hónapos.

Játszik az elé rakott apróra vágott vagy tépett ételekkel.

Lehet az vajaskenyér, kifli, virsli stb.

Nyomkodja, dobálja. 😁

De a szájához nem emeli, nekem kell belerakni.

Pedig emeltem màr a kicsi kezét a szájához, de elhúzza.

Hogy lehetne rávenni ne játszon , hanem megegye?


2022. febr. 3. 08:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A játék a része annak, hogy megismerje az ételt. 8 hónaposan nyugodtan hagyd had játszon, tapicskoljon az étellel. Ne tömd meg! Vágd nagyobb darabokra, had tudja megfogni és rágicsálni! Majd rájön, hogy enni jó :)
2022. febr. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyik gyerekem ezt csinálta. Egy idő után enni fogja, de meg is kell ismernie az ételt. Az 1 éves fiam néha még most is ezt csinálja.
2022. febr. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Felfedezi a dolgokat, ők így csinálják. 11hósom is ugyanúgy játszik még, néha beteszi a szájába de van, hogy eldobálja.
2022. febr. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm 😊

Persze hagyom, hadd jatszon, ismerkedjen.

De akkor megnyugodtam, egyszer majd ráérez.

2022. febr. 3. 09:43
 5/5 anonim ***** válasza:
Minden életkorban mást tanul meg. Az étel trancsírozása is sokat segít a fejlődésében. Ez egy nagyon fontos folyamat. Nálunk az a szokás, hogy 1 éve kor körül már megkapják a kanalat. Az elején 2 méteres sugárban minden koszos lesz, de 1,5 évesen már önállóan esznek. Jó, ha hagyod önállósodni. Majd jön az, amikor mindent ledobál. Az az időszak nehéz az etetéseknél még.
2022. febr. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!