Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Tejmentes tízórai és uzsonna...

Tejmentes tízórai és uzsonna ötleteket a babának tudnátok írni, ami nem kása?

Figyelt kérdés

2022. febr. 10. 17:13
 1/7 A kérdező kommentje:
Sinlac-ot szoktam neki adni, de azt már mintha unná. Orvos nem javasolja a tejtermékek adását, mert világos hajú és bőrű a babám. Volt már ekcémája is, ezért is nem javasolja, hogy bevezessem.
2022. febr. 10. 17:13
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem írtad mennyi idős. Lehet adni mindenféle házi krémes kenyerek pl. padlizsán, cukkini, hal, májkrém, tojaskrém. Szoktam sütni sütőben tököt, sárgarépát, ezt is lehet rágcsálni. Vagy csak simán adok rágcsálni perecet, bolti babanasikat, gyümölcsöt, kekszet.
2022. febr. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk meg pont ezért javasolta.
2022. febr. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
7 hónapos. kedves harmadik, hogy érted hogy pont ezért javasolta?
2022. febr. 10. 19:35
 5/7 anonim ***** válasza:

Mi is 7 hónaposak vagyunk. Azt mondta az orvosunk, mivel ekcémát észleltem a kezén (fehér bőr, szőke haj), hogy a tejtermékeket vezessem be nyugodtan, nekünk tejpép van tízóraira. Mivel a tejre való allergiát hamar ki tudjuk szűrni.


De amúgy dm-ben van pép ami tejmentes sajátmárkás bio részen. Az is nagyon jó.

Viszont a tejes dolgok ha nincsenek időben bevezetve akkor később nagyobb a kockázata, hogy allergiás lesz vagy a laktózra vagy tejcukorra.

2022. febr. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

4


Nekünk is pont emiatt, hogy be legyen vezetve.


Nincs bajuk tőle


Bár az ekcéma továbbra is áll

De így sem adtam minden alkalommal tejterméket


(Már ovisak)


Gyümölcspürék, krumplival, grízzel,

Batátapüré

Céklapürè

Sütőtök

Banán összenyomkodva


Mit eszik?

2022. febr. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Leginkább Sinlacot eszik, meg natúr gyümölcspürét grízzel.
2022. febr. 11. 08:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!