Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hozzátáplálás. Hogyan tovább?

Hozzátáplálás. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Ha pár kanállal adok neki új ízt, másnap már adhatok neki annyit amennyit megeszik, vagy csak fokozatosan egyre többet? 5 hónapos, most kezdtem a hozzátáplálást. Húsos menüt mikor lehet neki adni? Amit eddig evett már sütőtök, burgonya, alma, körte, őszibarack, répa. És ha tejpépet akarok adni neki? Azt is először 1-2 kanállal és másnap már többet, vagy fokozatosan a mennyiséget növelni? Milupa 1 tápszert eszik születésétől fogva, nem tudom ez számít e valamit.
2022. ápr. 29. 11:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Mi elég gyorsan haladtunk, 2 hét után bevágott már egy fél üveg bébiételt (kb 100 g-ot), szintén 5 hónaposan kezdtük. Én nem spiláztam túl, azokkal voltam óvatosabb a nagyobb mennyiségeket illetően, amikről tudtam, hogy foghatja a hasát, pl. krumpli, alma, répa. Ezeket önállóan nem is adtam először, inkább kevertem székletlazító ételekkel. Bármikor adhatsz húst, sőt minél hamarabb tanácsos, a vasraktárak kiürülése miatt. (Féléves korra kiürülnek a vasraktárak, mondjuk főleg anyatejeseknél kell erre figyelni). Tej, glutén, tojás, olajos magvak, bogyós gyümölcsök bevezetésekor kivártam a 3 napot, akkor nem adtam tényleg mást, és ezeket kis mennyiségben adtam először. Amúgy pl. ha őszibarackot, szilvát jóízűen ette bevezetés utáni második nap, akkor adtam neki, amennyit kér. Minden allergént ajánlatos bevezeti egy éves kor alatt.


[link]


Ne tévesszen meg a sok táblázat, hogy mikor mi kell bevezetni, higgy a szakembernek. És főleg figyeld a babádat, neki mi esik jól.

2022. ápr. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
Hússal kapcsolatban pont ma kérdeztem a védőnőt, ő azt mondta, azt akkor kezdjem el, ha már eszik normális mennyiséget (100 ml körül). Mi ettől még nagyon messze vagyunk, 30-40 ml-t eszik egy alkalomra. 6 hónapos a lányom.
2022. ápr. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%

Én sosem kanalazgattam.


Első nap kapott 3-4 kanállal, második naptól amennyit kért.

Mi 4 honaposan kezdtük, 5honaposan már 1 étkezest kivaltottunk.


Akkor jöhet a hús, ha 1 étkezés ki van valtva, nekem ezt mibdta a védőnő

2022. ápr. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én már akkor adtam húst, mikor 3 kanálnyi almapüré belement. Addigra elmúlt 6 hós. 8 hónapos volt, mire elfogadott egy fél bögrényi mennyiséget. Az új ízek bevezetésénél nem óvatoskodtam. Próbáltam babakompatibilisre főzni az ételeket (só nélkül, utólag sózva és tejmentesen allergia miatt), és mindig kóstoltatni, amit mi is eszünk. Szóval simán kapott hétfőn 3 kanálnyi spenótot, kedden sárgaborsó főzeléket, szerdán meg almapürét, mert akkor épp nem volt bababarát az ebéd. Azért 6 hós kora után volt csak így, előtte inkább csak pár zöldséget kóstolgatott.
2022. ápr. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ma megevett 1 egész üveg sütőtök-alma-körtét. Tegnap fél üveggel. Szépen kanállal és nem is sok idő alatt. Kb.4 napja kezdtük. Előtte is próbálkoztunk de lökte ki a kanalat meg nem is igazán láttam rajta hajlandóságot. Most újra próbáltam és szépen eszik.
2022. ápr. 29. 18:01
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem jól csinálod, figyelgesd, ha jókedvű, nem fáj a hasa, nem lesz székrekedés/hasmenés, mehet minden így. Aztán ha kisebb megint a lelkesedés, akkor se ess kétségbe, mindig lesznek periódusok, hogy épp jobban, vagy rosszabbul esznek. Mi hamar kiváltottunk pl. étkezést, van, aki 1 évesen sem, ez is teljesen egyéni. A lényeg, hogy a baba fejlődjön,elégedett legyen.
2022. ápr. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!