Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 8 hónapos és semmit nem...

8 hónapos és semmit nem eszik. Hogy lehet így bármit is bevezetni? Mikor lesz végre változás?

Figyelt kérdés

8 hónapos lányomnak semmi nem ízlik. 6 hónaposan kezdtük a kóstolást, de ugyanott tartunk még mindig. Mellette csak anyatejet kap (vizet se fogad el). Maximum néhány falatot fogad el, ha valamit nem tart nagyon szarnak. Már kezdem unni és elment a kedvem az egésztől... Komolyan, ha a fejére borítanám a kaját és letakarítanám, hamarabb végeznénk és pont ugyanannyi kosz lenne és belé is ugyanannyi kerülne...

Nagyon fura, mert a fiam tök jó evő volt, ő gyakorlatilag az első pillanattól megevett jóízűen mindent, amit adtam neki. Most meg hiába próbálok finomabbnál finomabbakat adni a lányomnak, semmi. Se az édes gyümölcsök, se a zöldségek... Csak a cici


2022. máj. 19. 08:16
 1/8 anonim ***** válasza:
16%
4 hónaposan ideális elkezdeni a hozzátáplálást. Védőnő? Gyerekorvos?
2022. máj. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Én úgy tudom, anyatejes babánál tökéletes a 6 hónap, nekem is ennyit ajánlottak.

Próbálj ki mindenféle adható zöldséget és gyümölcsöt, próbálkozzatok, ha semmi de semmi nem jön be tényleg, akkor én is a védőnőhöz fordulnék

2022. máj. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem próbálkozz, ne add fel, de ne is erőltesd. Pürékkel próbálkozol? Vagy esetleg blw? Lehet bejönne neki. Rakd elé, ami puha, had próbálja csócsálgatni. Most ebbe a melegbe amúgy is kevesebbet eszünk, menni fog :)
2022. máj. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%
Teljesen normális. 1 év alatt az anyatej bőven elég. Próbáld kirakni elé, had játszon, tapicskolja. Igen, had csináljon koszt. Én megpróbálkoznék a szilárd ételekkel is. Lehet ő nem egy pürés típus. De amúgy ne menjen el a kedved, hidd el lesz jobb is. Próbálj meg ne stresszelni rajta. Amúgy ez a vezetgetés teljes baromság (igen, akkor is az, ha lepontoztok) szóval ha emiatt idegeskedsz, ne tedd, mert semmilyen tudományos alapja nincsen.
2022. máj. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%

#4-nek abszolút igaza van. Vannak babák, akiknek több kóstolás kell, mire elfogadnak valamit. Lehet, hogy 10-szer elutasítja, de 11. alkalommal megeszi... Egy éves korig teljesen normális,ha az anyatej a fő táplálék a kóstolás mellett. Okos Tímea Kitti jó szakember a témában, érdemes olvasni, követni az instán akkor is, ha a blw módszer nem szimpatikus. A hozzátáplálási tudásanyaga is szuper, van ugyan néhány recept, de inkább arról szól, hogyan nevelj jó evő gyereket, aki szívesen próbál ki új dolgokat.


A 4 hósan elkezdett hozzátáplálás pedig egy elavult baromság.

2022. máj. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%

Van, aki lassan kezdi az evèst. Egy èves korig az anyatejnek kène lennie a fő tàplàlèknak, es mellè kòstolgatbi erdemes.

Segìthet, ha nem görcsölsz rà. (Könnyű azt mondani) Üljetek együtt az asztalhoz, rakj elè ètelt mìg te is eszel, ès hagyd, hogy utànozzon, pròbàlkozzon. Előbb-utóbb megjön a kedve, addig meg nem èrdemes túlstresszelni.

2022. máj. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
92%
Tesóm kislánya volt hasonló. Ő nagyon elzárkózott eleinte a blw-től, de annyira el volt keseredve, hogy kipróbálta és a kislány végre eszik. Nem sokat, de eszik. Nem szereti ha etetik.
2022. máj. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
70%

Az elso valaszolo borzaszto buta.


Kerdezo, ne eroszakoskodj a babaval a teste tudja, mikor kell majd ennie.

Detto ugyanez volt nalunk, 1 eves korig meg 90 % ban szopizott csak. 1 eves korig fo etel az anyatej , annak hianyaban tapszer.


Probald esetleg az allergeneket ugy, en pl. adtam epret a kezebe 8 honaposan

(mindent be KELL vezetni 6 honapos kor uttan, kiveve mezet, ez a legujabb allaspont, a magyar rendszer 70 eve elavult ).

1-2 falat eleg beloluk, annyi meg tuti sikerul.


Csak ne stresszeld magad, ne stresszeld ot,ne eroszakoskodj vele.

2022. máj. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!