Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogy lehetne megtanítani...

Hogy lehetne megtanítani rágni? Mivel?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy a 8-10. hónapig könnyű elsajátítaniuk a rágást, mindegy, van-e már fog vagy nincs. Utána már nagyon nehéz és hosszú folyamat. Mi ebből elkezdtünk kicsúszni a kiütések miatt.

Próbáltam ujjnyi hasábokat adni neki (párolt répát, párolt almát, párolt cukkinit, főtt krumplit), de hiába markolja meg rendesen, azonnal betömi a szájába az egészet, még szívja is. Egy pillanat alatt eltűnik benne a nagyobb falat, aztán meg kigúvadt szemmel fullad. Ezért nem merem a kezébe adni, csak én fogom erősen és úgy tartom a szájához, de ez vélhetően kevés ahhoz, hogy megtanuljon rágni. Azt sem tudom, hogy az ilyen puha dolgok segítik-e ezt.



2022. máj. 19. 14:35
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Adj a kezébe kiflit, kenyér héjat, nyers almát nagyobb cikkben, nyilván ezekkel se hagyd egyedül.
2022. máj. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 babyboom567 ***** válasza:
57%

Ne viccelj már,sok gyerek még ennyi hónapos korában kizárólag anyatejes vagy épp kóstolgatni kezd,semmiről nem fogsz lecsúszni, vagy lemaradni.

Mi korán elkezdtük kóstoltatni, de 8 hónaposan csak püréket evett,vagy max apró falatkákat.

Rágni akkor fog, ha az idegrendszere megérett rá(minden mást is akkor fog)

2022. máj. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem van benne valami... Az első fiammal rettegtem a darabostol. Fulladt oklendezett mindentől, de nem azért mert betomte, hanem csak egy picike darabtol. Csak puret fogadott el. De későn is kezdtem vele,mar elmúlt 8 hónapos. A második fiammal már tudatos voltam. A sima full pureket nem is adtam neki direkt, csak villával tört ételeket, így ő ezt szokta meg. Mivel vele 5 honaposan így kezdtem, nagyon szépen rag. Elé rakom a kis falatkakat, és csippenti fel. Ha így tömné be az egészet, semmi képen nem adnék neki nagyobb dolgokat, csak kicsiket.
2022. máj. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
8 hónaposan már majdnem mindent ehetne. 5-6 hónaposan adtam nekik kiflicsücsköt, levesben főtt sárgarépát, nem fulladtak meg.
2022. máj. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
pirított kenyérhéj, akkora, hogy meg tudja fogni a kezébe (tehát egy hosszabb darab) és tudjon rajta nyammogni!
2022. máj. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%

NE ADJ NEKI NYERS ALMÁT!


B@sszus, a nyers almaszeletből pont letörhet akkora darab, amekkora simán a torkán akad, ne javasoljatok már ilyet egy rágni egyáltalán nem tudó, de foggal sanszosan rendelkező babának. Nyers alma csak egészben adható, akkor reszelgeti a fogával de nem tud akkora darabot kiharapni. Semmi olyat ne adj neki, ami törik, hasad és kemény (nyers alma, répa, krumpli, karalábé, stb.), mert megfulladhat. Csak ha már biztosan rág és használja az őrlőfogait is.


A többihez nem tudok nagyon hozzátenni, mert mi blw-ztünk (nem bántásból, csak infóképp azoknak, akik nem értik a módszert: a blw-ben pont az történik, hogy a baba előbb megtanul rágni, és aztán nyelni, s közben védi az öklendőreflex). Tipp: nyitott szájjal, látványosan mutasd neki a rágást, harapást, ilyenkor erős bennük az utánozókészség. Ha azt akartam, hogy jól rágja neg a falatot, én is ilyen látványosan mutattam neki, hogyan kell. Értette.

2022. máj. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%
Lát titeket enni? Van előtte példa, mit kellene csinálni? Ösztönösen tudnak rágni egyébként, pont a pürével rontják el a szülők, mert azt csak nyelni kell, nincs vele semmi dolga.
2022. máj. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
7-es, ez hülyeség, ha adsz neki olyasmit IS, amit rágni kell/lehet, akkor a pürével semmi gond nincs. Tökéletesen rág a gyerekem, pedig püréztünk, nem blw-ztünk.
2022. máj. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
30%
jó, pontozzatok le, ti biztos jobban tudjátok, hogy eszik/evett a gyerekem... imádom, akik a személyes élményekről szóló válaszokat lepontozzák... ez mit jelent, hogy nem, nem is úgy történt? :D (8-as voltam)
2022. máj. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
30%

Hát nekem egyik fiam se rágott 1 éves korukig. Az első tortájukat is úgy ették, hogy figyelni kellett mekkora darabokban vannak a tányéron mert nyeltek csak mint a libák. Szóval aki azt mondja, hogy kapjon a gyerek kifli csücsköt meg nyers almát, az még nem látott lassan rágni tanuló gyereket.

Mindkét gyerekemnél próbálkoztunk, de a kicsinél még a köles golyó is a torkán akadt, hiába ment már a pufi evés. Egymás alatt 3 golyó volt, amit nem tudott lenyelni. Csak ette ette, azt hittük már a gyomrában vannak mire elkezdett fulladozni. Szóval ez baromira nem játék. Folyton ki kellett venni valamit a torkukból.

2023. máj. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!