Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Gyumolcsos joghurtot ehet mar...

Gyumolcsos joghurtot ehet mar egy 9honapos baba?

Figyelt kérdés
Gondolok itt pl szivecske, danone, danonino fajtakra! Ami gyumolcsjoghurt!
2022. máj. 20. 21:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%

Olyan picinek nem adnék agyon cukrozott bolti vackokat. Olvasd csak el mi van benne. A danonino szerintem gyümölcsöt sem látott.

Kisfiam imadta a banános görög joghortot, amit én készítettem. Ha mindenképp joghortot akarsz neki adni, te készítsd el. Gyümölcs leturmixolva natúr joghurttal. A görög joghurt krémesebb, mint a sima.

2022. máj. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem összetevőit tekintve nyugodtan ehet, én ami miatt nem adtam, az a cukortartalma, inkább natúr joghurtot turmixoltam gyümölccsel, és tettem hozzá hétgabonás pépet, vagy rizspelyhet, hogy sűrűbb legyen. De persze mindenki másképp csinálja, nem beleszólni akarok, csak egy tanács, ötlet volt.
2022. máj. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen :) szokott enni babajoghurtot de ritkan nyilvan ezt is csak nagyon ritkan adnam neki :) de akkor kapja a sima joghurtot gyumivel es pl turoval is mehet mar neki?
2022. máj. 20. 21:55
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
Igen, szerintem az úgy jó lesz, a túró is sűrít rajta :)
2022. máj. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
47%
Hát én olyan nyugodtan nem tömném meg cukorral. Keverj görög joghurtot össze gyümölcsökkel, ezeket az agyoncukrozott vackokat meg felejtsd el! Egyébként felnőtteknek sem jó, nemhogy a babáknak.
2022. máj. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
72%
Nézd 5-ös, ha azt kérdezte volna, hogy mézet, alkoholt, vagy dohányt adjon-e neki, a válaszom egyértelmű nem lett volna. Azért egy gyümölcsjoghurtnál (meg a cukornál) léteznek rosszabb dolgok is a világon, nincs benne durva adalékanyag...azért, mert néha ad neki egy joghurtot, még nem ,,tömi meg nyugodtan cukorral". Nem kell úgy fogalmazni, mintha egy kiló cukrot adna neki minden nap :D Szerintem az első két válaszból amúgy is átment a natúr joghurt + gyümölcs üzenet. 2-es voltam.
2022. máj. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
1%

A 6 evesemnek sem veszek ilyen bolti vackokat, ezek nem most betegitik meg oket, hanem majd 32 ev mulva jonnek elo a rak, egyeb betegsegek.


Tiszta etelt adj neki, ne szemetet.

Gorog joghurt, bele gyumolcs / hazi kompot / hazi lekvar, es kesz is a gyumolcsjoghurt

2022. máj. 21. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
79%

Én natúr görög joghurtot és Kubu pürét (ebben nincs hozzáadott cukor) szoktam neki összekeverni, nagyon finom lesz így, néha én is eszem belőle :)


De néhány kanál boltban vett gyümölcsjoghurttól sem lesz semmi baja. A mindent szarozókra nem érdemes hallgatni, mert pont nem az arany középutat tanítják meg a gyereknek, ami igen nagy baj, mert amint kiszabadul az elvakult kontroll alól, mindent be fog pótolni, amint lehetősége lesz rá.

2022. máj. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Egyetértek a 8-assal. Csak hogy egy múlt heti példát hozzak a 14 hónapos lányom életéből: együtt reggelizett a család a nagymamáéknál. Ő rántottát evett, de kint volt az asztalon a briós, a kakós csiga. A 3 éves unokatestvére kakaós csigát reggelizett. Nyilván mi történt? Elkezdett mutogatni a kakaós csigára, meg nyüszögni, hogy ő is kér olyat, életében nem evett még, mi nem szoktunk venni. Kapott a széléből egy ujjnyit, ennyi ,,bolti vacaktól" baja nem lett, itthon úgyse fog kapni, az ő lelke megnyugodott, havi egyszer a nagyinál meg nyugodtan ehet ennyit. Itthon meg kap natúr joghurtot gyümölccsel. Ha bekerül közösségbe (bölcsi, ovi), ott úgyse tudod már kontroll alatt tartani 100%-ban hogy, mit eszik, ezért kell megtalálni a középutat. Vagy 7-es te ott is ellenőrzöd, hogy csak háztáji bio ételeket egyen a gyereked? :)
2022. máj. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Azt leszogeznem!!!! NYILVAN NEM NAPI SZINTEN ADNAM NEKI meg nem is fogom azert vannak hatarok!

DE! azt sajnos ugysem fogjuk tudni mindig meghatarozni mit ehet es mit nem fog meg sajnos az eletbe mindenfele vackot enni ahogy MINDENKI! mert mar kb semmi nincs amibe ne lenne ez meg az (nyilvan bolti dolgokrol beszelek)

2022. máj. 21. 20:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!