Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan lehetne halat, vagy...

Hogyan lehetne halat, vagy más olyan dolgot belecsempészni egy gyerek ételébe, italába, amit amúgy nem enne meg?

Figyelt kérdés

Természetesen arról van szó, hogy volt amikor ette, de jött a hülye válogatás, és már túl egysíkúan eszik. Ha erőltetném, akkor csak azért sem eszi meg.


Milyen praktikák vannak, amivel halat, vagy fontos zöldséget lehetne legalább kisebb mennyiségben bejuttatni?


3 és fél éves a gyerek, de most szörnyen válogat...



2022. máj. 25. 13:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
77%
Én halat nem csempésznék az italába😂 Szerintem tonhal krémmel lehet próbálkozni. Nem hiszem, hogy észrevenné. Zöldségkrémek is vannak. Vagy valami krémlevest. Raksz bele valami érdekes bogyót, betűtésztát, pirított kenyérkockát, vagy mit tudom én, és fel se tűnik, hogy amúgy a leves miből van.
2022. máj. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk semmilyen praktika nem jött be. Hiába próbáltam belecsempészni az ételébe az általad említetteket, azonnal észrevette. Rettenetesen válogatós volt, és azóta is az sajnos, pedig már iskolás.Gyakorlatilag tésztán, vajas kenyéren, és gyümölcsön él. Néha kis natúr csirkemellet eszik még rizzsel, és kb ennyi. Ha valaki tud tippet, hogy lehetne a válogatós gyerekekkel megszerettetni az ételeket, azt szívesen venném én is.
2022. máj. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
61%
Ja, még a krémleveseket sikerült megszerettetnem vele. (2-es)
2022. máj. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
85%

Zölségkrémleves, BÁRMILYEN zöldségből és levesbetét --> "levesbogyó"


Mindent megeszik vele, nálunk ez vált be.

2022. máj. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
65%
Így van, krémlevesek, vagy pedig szószok tésztához, szendvicskrémek.
2022. máj. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
75%
Tésztával apróra cincált hús akár hal. Nem látja megeszi. Nálunk is ez volt. Illetve ami nem néz ki húsnak azt is megeszi. Dínó husi pl nagy sztár. Lidlbe szokott lenni dínó alakú fasírt.
2022. máj. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk a rakott ételek váltak be zöldségekre. A darált hús és rizs/bulgur szépen elrejti a zöldségeket, így még a brokkolit is megeszi, ha kellően szétnyomogatom és nem látja mi volt eredetileg. Tetejére sok sajt és megeszegeti. Anyósom úgy vette rá a férjemet a spenót megevésére, hogy sajtot reszelt a tetejére. Szerintem fura íze van, de azóta sajt nélkül is megeszi. Nyers zöldségekkel én úgy próbálkozom, hogy a puha vajas kenyérbe ici-pici darabokat belenyomkodok, úgy megeszi, pedig az ízét biztos érzi. Ami még bejött, hogy “beszéltetem” a zöldségeket, akik megkérik a fiamat, hogy egye meg őket, többnyire hallgat a zöldségekre (2,5 éves amúgy)😅
2022. máj. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
84%
Fasírtba is bármit el lehet rejteni.
2022. máj. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
11%

"Ha valaki tud tippet, hogy lehetne a válogatós gyerekekkel megszerettetni az ételeket, azt szívesen venném én is."


Nem tudom, miket főztök, én kiskoromban azért voltam válogatós, mert mindig ócska kaják voltak otthon. Ilyen liszttel berántott, darabos zöldséglevesek, rizseshús, paprikás krumpli, hasonlók.

2022. máj. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem főzünk ócska ételeket 9-es!
2022. máj. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!