Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 1 évesnek lehet kókusztejből...

1 évesnek lehet kókusztejből (vagy valamilyen növényi tejből) grízt főzni ?

Figyelt kérdés

Igazából 1.szülinapjára akarok tortat csinálni, de nem tudom hogyan miből. Gondoltam hogy liszt+vaj+tojásból gyúrok tésztát, utána párolok reszelt almát fahéjjal, és a tetejét meg leönteném sűrűbb grízzel, aztán hűtő. Valamelyik reteg közé raknák házi baracklekvárt Fogalmam nincs hogy ez a recept működne e, már két napja ezen gondolkodom miből csinálhatnák babatortát ami nem lenne annyira borzasztó, csak a tehéntejet nem tudom mivel lehet helyettesíteni. Nem anyatejes már.

Köszi a válaszokat


2022. jún. 3. 12:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
1 évesnek már elméletileg minden be kéne legyen vezetve. Normális tortát is kaphatna. De ha már "babatortát" akarsz inkább bízd olyanra aki ért is hozzá
2022. jún. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%
Igen, lehet. Egész nyugodtan.
2022. jún. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
71%
Linzerteszta első tortanak? Érdekes ötlet....Növényi tejet nem ajánlják 2 éves kor alatt.
2022. jún. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
81%
Hát ez a "recept" eléggé 'érdekes'... Akkor már inkább egy rendes torta, úgysem adsz 3 szeletet egy egyévesnek...
2022. jún. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
70%
Én palacsinta tortát fogok neki csinálni gyümölcsös mascarponés krémmel. Ezekbe nem kell cukor. Ha nem lesz elég édes a krém még datolyát fogok hozzátenni. Viszont simán működik felvert kókusztejszínnel, ha nem ehet tejterméket. Nyugodtan adhatsz neki.
2022. jún. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
67%
1 évesnek még nincs bevezetve a tej? Vagy miért kell helyettesíteni? Akkor már inkább egy könnyű joghurt torta, mondjuk úgysem ő fogja megenni nagy részét.
2022. jún. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Süss piskótát, és töltsd meg valamilyen joghurtos, gyümölcsös krémmel, azzal be is lehet vonni, tetejére meg gyümölcsök díszítésnek, ennyi.
2022. jún. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
58%

Nálunk rendes torta volt, kevesebb cukorral. Megjegyzem mindenkinek nagyon ízlett így. Cukrász készítette.


Ismerős házi tortáját nem igazán tudta senki leerőltetni, a gyerekek sem sajnos.


Ha te akarsz csinálni oké, bababarát oké, de ne kotyvassz random dolgokat, hanem keress a neten receptet. Egyébként a sima tejjel mi a baj?

2022. jún. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Lesz rendes tortaja is de szeretnék neki en mini tortát is ami bababarát(abb). Eddig tejtermékben csak fehér joghurtot, vajat adtam neki, tehéntejet még nem mertem mert annyira tiltják....a papiron ( hozzataplalas) amit a dokitól kaptam épp most olvasom hogy fehérkenyeret 3 éves korig nem szabad adni, ezen meglepődtem.
2022. jún. 3. 13:33
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Na és mi bababarát van abban, amit leirtal? Elég khm gusztustalan akkor tűnik....Cukormentes vajas tojasos liszt, ami ugye a linzerre hajaz, tehát kemény lesz az egy évesnek. Reszelt alma meg griz.... Hát....


Süss neki egy piskótát joghurt kremmel

2022. jún. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!