Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Én vezetek be túl lassan?

Én vezetek be túl lassan?

Figyelt kérdés

Egy ismerősömmel egyidős gyerekeink vannak, 7 hónaposak. Ő már gyakirlatilag mindent ad a babájának: tejtermékeket, glutént, tojásos dolgokat, húst, halat... stb.

Én egyelőre még csak a gyümölcsöknél, zöldségeknél, főzelékeknél tartok, ill. most kezdtem bevezetni a glutént.

Én vagyok túl lassú, és lehetne ezt bátrabban?


2022. jún. 14. 14:05
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Nem
2022. jún. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
29%
Nem. Én húst sem adtam 1 éves kor alatt. Tejterméket, glutént is 10 hónap körül. Viszont az allergéneket ( dió,mogyi, eper,málna etc) bevezettem egy éves koráig. Most 2 éves mindenevő és eddig nincs allergia. De alapból 6 hónaposan kezdtem a ht-t,addig csak anyatejes volt.
2022. jún. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy se túl lassú se túl gyors. Ez abszolút az anya döntése bizonyos keretek között, és persze a babára szabva.
2022. jún. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
95%
Se te nem csinálod "túl" lassan, se ő "túl" gyorsan. Egyéni döntés, hogy hogy akarod, a különböző módszereknek vannak előnyei-hátrányai. Mondjuk én a húst igyekeztem minél korábban adni a vas miatt.
2022. jún. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
88%

Igen, húst és halat célszerű minél előbb, a vasraktárak 6 hónapos korig nagyjából kiürülnek a piciknél.

Az én lányom is 7 hónapos, én is adtam már glutént, mivel az új ajánlások szerint hetekig (6-8 hét) terhelni kell gluténnal kis mennyiségben.

Tejterméket, tojást egyenlőre nem vezettem be, de 8 hónaposan tervezem ezeket is.

2022. jún. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
74%
Előző vagyok, én a Manómenü hozzátáplálási kisokost követem nagyjából, szerintem nagyon jól van felépítve. Linkelni nem engedi, de neten könnyen megtalálod.
2022. jún. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!