Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor váltottatok tápszerről...

Mikor váltottatok tápszerről tejre/kakaóra?

Figyelt kérdés
Elmúlt 1 éves a fiam.A tápszer fogyóban és arra gondoltam már tejet vagy kakaót adnék tápszer helyett.Nem korai még?A védőnő azt mondja nyugodtan.Laktózérzékenység kialakulhat a későbbiekben esetleg hogy már most adom neki a tejet?
2022. jún. 16. 16:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
47%

Mi nemrég álltunk át rá. Hétvége volt, fogyóban a tejital és úgy éreztük miért ne. Tápszert 11 hónapos korában váltottuk tejitalra, ezután a kakaó 15 hónapos korában.


100 ml tejet kapott első körben 1 kanál kakaóval, majd beállt 150 ml + 1 kanál. Mi nem vagyunk minta szülők, nem natúr kakaót használunk hanem cukrozottat.

2022. jún. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%

1es vagyok. bocsi, hamar elment a válasz.


Szóval én úgy vagyok vele, hogy régen sokkal korábban kaptunk mi tejet, azzal hogy a gyerekeink 1 éves korig nem ittak, már előrébb vagyunk mint annak idején mi. És ugye mind tudjuk, hogy a 20-30-as korosztálynak van manapság a legdurvább laktóz érzékenysége... Szóval szerintem jobban indulnak a gyerekeink, mint mi annak idején. Bízom benne, hogy náluk nem lesz később gond.

2022. jún. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
19%
Ha ez megnyugtat, az anyatejnek sokkal magasabb a laktóz tartalma, mint a tehéntejnek :-) Ha a tejfehérje-allergiától félsz, amiatt az 1 éves kort javasolják megvárni a tejjel (de nem a tejtermékekkel), de ezen már túl is vagytok.
2022. jún. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
45%
Egy évesen.
2022. jún. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
60%
1 éves kora óta iszik tejet a lányom, nagyon szereti. Este, alvás előtt még tápszert adok neki, de napközben tejet iszik. Kakaót egyszer kapott, de nem szereti.
2022. jún. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
53%
Rendszeres fogyasztásra soha. Alkalmanként kb. 3 éves kortól kapott a lányunk.
2022. jún. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
37%
Kakaót? Soha! Nem kell a cukor a gyereknek!! (A kakaóporban is van, nem kell ahhoz külön cukrozni...)
2022. jún. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 babyboom567 ***** válasza:
15%

Soha, egyáltalán nem iszik tejet.Mi sem,és ha tudnák az emberek,hogy mi van az ipari feldolgozású tejekben kb. senki sem inná(mondjuk az ipari termelés, és feldolgozott élelmiszerek kb 80% hulladék,de muszáj valamivel etetni az embereket.)

Allergia bármikor ,bármilyen életkorban kialakulhat.

2022. jún. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 babyboom567 ***** válasza:
19%
Dolgoztam pár évet tejiparnál,a begyüjtött tejeknek van egy százalék meghatározója,hogy mennyi GENNYET tartalmazhat,mert van hogy a tehenek tőgye gennyes (és fertőtlenítős,meg egyéb is) a fejőgéptől.Tehát van egy határérték ameddig ELFOGADOTT a tehén tőgyéből jövő GENNY(és fertőtlenítőszer) a tejben.Hát köszi, számomra 0 a határérték.
2022. jún. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
93%

#8


Írnál példát, hogy te mivel eteted a gyereket? Mert a szuper-duper csirkemell is tele van antibiotikummal. A tk termékekben meg sok a szemét.

Tényleg kívancsi vagyok, hogy az ilyen emberek mit esznek. Legeltek az udvaron?

2022. jún. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!