Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mivel kezdtétek a hozzátáplálást?

Mivel kezdtétek a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
Első gyermekem. Most 5 hónapos. 6 hónapos korában szeretném elkezdeni a hozzátáplálást. Milyen ételeket,püréket kellene eleinte próbálni? Minden tippet,tapasztalatot esetleg receptet szívesen fogadok!

2022. jún. 29. 11:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
52%
Almale, baracklé majd ezek püréivel kezdtem.
2022. jún. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Én barackkal kezdtem

Majd alma répa stb

2022. jún. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Rizskásával, majd edesburgonya, alma, avocado, stb (zöldség, gyümölcsök)

Én a marha hátszínt és sertésszűzt is elég hamar bevezettem (vas miatt)

2022. jún. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Olvastam valahol,hogy jobb 2-3 félét vegyíteni és minden nap cserélni 1 alapanyagot. Tényleg jobb,vagy előbb csak 1 félét? Pl csak almalé,másnap csak barack stb.
2022. jún. 29. 12:18
 5/18 anonim ***** válasza:
49%

[link]


Szia, töltöttem fel ide képet egy táblázatról, amit védőnőm adott. Nekünk ez bevált, eddig nem tűnt fel, hogy lenne allergiája bármire is a 16 hós fiamnak. 13 hós kora óta eszi amit mi javarészt. Jó evő egyenlőre!

2022. jún. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
69%

[link]


Bocsánat, az előző vmiért nem lett jó. Itt tudod megnézni.

2022. jún. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Le is mentettem magamnak! 😊
2022. jún. 29. 12:58
 8/18 anonim ***** válasza:
77%

Ne haragudj #6-os, de ez egy elavult lista. Már jó ideje az az ajánlás,hogy az allergéneket is 1 éves kor előtt be kell vezetni, egyedül a méz és a füstölt dolgok tiltó listásak egy év alatt. Apró magvas gyümölcsök sem tiltó listásak.

Ajánlom a manó menü appot és a kiskanál kommandót a Facebook-on, ott frissebb infók vannak

2022. jún. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
58%

4-es kérdésre pedig a válaszom:


Nekünk azt tanácsolták, hogy először pl alma leve első nap 1 kanál, 2. nap 2,3. nap 3, ha nincs gond akkor jöhet méz állagún összeturmixolva szintén 2-3 napig fokozatosan emelve. Mikor már többmindent evett, akkor gyorsabb voltam és bátrabb, csak 2 napig ha kóstoltattam aztán ment élesben. Az eleje macerás, mert majdnem 1 hét mire egy dolgot “letudsz”, de lényeg hogy ismerkedjen az ízekkel, állagokkal. Fiam 1 éves koráig rendesen ki sem tudtam váltani étkezést, aztán 13 hótól meg mint akit kicseréltek. Evett mindent..Hajrá nektek is!

2022. jún. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
19%

8-as, akár elavult akár nem, nekünk bejött. Persze ezzel én is tisztában vagyok, én is adtam neki kóstolóként pl epret, tejes dolgot, tojást, de szerintem alapjában véve korrekt a lista. Ezt meg mindenki úgy tartja be ahogy akarja.


#5,6,9

2022. jún. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!