Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Meddig kell bevezetni az...

Meddig kell bevezetni az ételeket?

Figyelt kérdés

2 éves a kisfiam, kezdi a bölcsit szeptembertől és még sokmindent nem evett. (Nem evett hozzaadott cukrot tartalmazó ételeket, tartósítószert tartalmazó ételeket pl.: péksüteményeket, kekszeket, felvágottakat. Ezen kívül nem ivott ivólevet, szörpöt, nem evett konzerves ételt, stb.)


Én ebbe bele sem gondoltam, hogy ott miket eszik majd, amíg fel nem világosítottak, hogy fenn van a bölcsőde honlapján mindig a havi menü.


Elolvastam és van sok olyan dolog ami neki új. Szülői még sokára lesz így megkérdezni csak más anyukákat tudtam. Szerintük ezzel ott nem fognak törődni, ha ilyen igényeink vannak akkor vigyem magán bölcsibe. (sajnos ezt anyagilag nem tehetem meg)


Szerintetek most addig gyorsan kezdjem el neki bevezetni ezeket? Pl kakaó, tavaszi felvágott, brios, vaj.. ezeket sosem evett még.


Olyan kellemetlenül érzem magam, mintha valamit elrontottam volna pedig semmi extrát nem csináltunk, csupán csak főzök (sütök) minden nap és így nem kellett eddig ilyesmikben gondolkodnunk.


Másik része a problémának, hogy a kisfiam feltehetően érzékeny a tejre de még semmiféle papírunk nincs erről, és erre azt mondták, csak akkor kap diétás ételt ha van róla szakvélemény. Ez valóban így van?



2022. júl. 13. 15:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Szakvélemény valóban kell a tejmentes dietahoz


Az jó hogy eddig szépen főztél, minden elismerésem, hogy sosem. Kellett bolti cucc. :)


Valóban adj neki ilyen halandó dolgot is, hogy ne ott találkozzon vele először, de nem hiszem h gond lenne.

2022. júl. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszi.

Azért (is)főztem, mert sajnos kisbaba kora óta nagy súlyú volt. Csak anyatejes volt és állandóan azzal bántották hogy biztos túletetem, biztos kap tápszert is.


(Javasolta a védőnő, hogy ne adjak neki mindig mellet, adják néha vizet stb, persze nem kellett neki a viz.)


Aztán voltunm kivizsgáláson, hogy a hormonjai rendben vannak- e de szerencsere mindent rendben találtak, azt mondták, ő ilyen. (mi sem vagyunk egyébként kicsik a férjemmel sem magasságra sem súlyra)

A gyerekorvos javasolta, hogy ameddig nem kerül közösségbe és otthon vagyok vele addig tartsuk be, hogy semmiféle plusz kalóriát nem adunk neki. Most 2 évesen 18 kilós és 101 cm annak ellenére, hogy maximum gyümölcsöt ehet 'nasinak' és max vizes kiflit 'peksutemenynek'

Tésztát ilyesmit persze eszik de igyekszem betartani a javaslatokat.

2022. júl. 13. 15:55
 3/17 anonim ***** válasza:
29%
A bőlcsiben neki való ételeket kap, nem valami divatos diétát-
2022. júl. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Nem értem mire gondolsz hármas.

Gondolod az divatból van, hogy nem adtam eddig neki kekszet meg cukrozott üdítőt? Leírtam fentebb, hogy miért, kinek a javaslatára tettem.

2022. júl. 13. 15:59
 5/17 anonim ***** válasza:
46%
Enyém cicista és majdnem 10 kiló 9 hónaposan mégsem korlatozom az ételben. Amit orvos ajánlott nagy hülyeség volt, egyszerűen duci baba volt. Én is az voltam, férjem is mégis átlagos súlyunk van sőt,sokáig alig léptem át a 45 kg-t... nem az a lényeg hogy mit kap,hanem hogy abból mennyit kap, a lényeg mértékkel kell enni.
2022. júl. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem nagyon jól csináltad. Nézegesd a honlapon a menüt és az ottani dolgokat adogasd néha neki, hátha úgy könnyebb lesz.

Sajnos ez egyszerüen elkerülhetetlen, ha intézménybe jár, akkor ezeket fogja kapni.

Kérdezd meg, ha gondolod, jogy vihetsz-e te be neki ételt.

2022. júl. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet! Gyanítom nem, de egy kérdést megér.


6. En sem korlátoztam, persze. Egyszer-kétszer megkínáltam vízzel meg az elején, (főleg a nagy hőség miatt, meg mert annyira erőszakoskodott a védőnő) de mivel nem fogadta el, így én nem erőltettem. Most már így két évesen persze iszik vizet rendesen, de még alváshoz szopik is.

2022. júl. 13. 16:16
 8/17 anonim ***** válasza:
71%
Kezd el bevezetni, nem túl egészséges, de sajnos ha csak nem magánovi ahogy írtad ezeket fogja kapni, nehogy ott legyen baj. Kaja nélkül meg egy napt kibírni nem hiszem, hogy jó. Kérdezd meg esetleg ha csomagolsz neki odaadják-e ezek helyett. Lehet ha kapna papírt a tejérzékenységéről, még meg is hálálnák ezt, hogy te akkor inkább viszel. Uzsonnás táskába megoldható. Esetleg az ebédet nem váltanám ki, mert annyi kaját pakolni szerintem már macerás, de ha uzsi /reggeli szerintem megoldható.
2022. júl. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
94%

Ilyen idős korban már nem szükséges egyesével bevezetni az új ételeket. Kivétel, ha a gyermeknél már jelentkezett allergia/ intolerancia bármely ételre, mert akkor továbbra is érdemes egyesével adogatni. Illetve van mégegy kivétel, a szenzorosság, abban az esetben is csak apró léptékben lehet új ételt/ ízeket bevezetni.

Éppen ma mondta ezeket a védőnő.

2022. júl. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
7%
Nyilván azóta nyaralni meg pihenni sem voltak normális helyen, hogy egy nyamvadt Hipp üvegest sem adott a gyereknek. 👏👏
2022. júl. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!