Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Szerintem nagyon le vagyunk...

Szerintem nagyon le vagyunk maradva étkezés terén, nagyon nagy baj ez?

Figyelt kérdés

9 hónapos múlt a kislányom, látom, hogy már 7-8 hónapos korban 3 étkezés ki van váltva egy csomó babánál. Mi 6 honaposan kezdtük a hozzataplalast, azelőtt kizárólag anyatejes volt. Majdnem mindent kóstolt már, de semmiből nem eszik annyit, hogy elég legyen egy étkezésre , maximum a felét, illetve nem is igazán marad sokáig az etetoszekben, menni akar, forgolódik.

Onnan tudom, hogy még éhes,hogy utána igenyli a cicit.

Próbálkoztunkk darabosabb étellel is, de nem nagyon nyeli le, szopogatja , aztán kikopi (4 foga van). Illetve az ivással is hadilábon állunk, rendszeresen kínálom vízzel, teával csőrös pohárból, itato pohárból, sved pohárból, sima pohárból ,de úgy igazán egyikből sem iszik, kikopi.

Azt érzem valamit nagyon elrontottam, lenne valami tippetek?



2022. júl. 15. 11:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem rontottál el semmit, ne aggódj.
2022. júl. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk hasonlóan van, és bennem fel se merült, hogy ez így nem jó. Nem azért, mert nem olvastam én is hasonlókat, hanem, mert én látom a fiam igényeit, és neki egyelőre nem az az igénye, hogy csak rendes ételt egyen. Annyi, hogy az én fiam pürét nem fogad el, csak darabosat. Mindig kínálom mindennel, ha akarja megeszi, ha nem nem (ritka, hogy nem kér). Szinte minden sima étkezés után még kér cicit is. Mivel rendesen fejlődik, én ennél jobban nem is akarom erőltetni neki, hogy márpedig egyél rendes ételt és pont. Így nagyon kísérletező kedvű, és szívesen megkóstol bármit, szeret velem enni, csak nem sokat.

Szerintem amíg rendesen fejlődik a lányod, ne aggódj, egy éves koráig az anyatej/tápszer a fő táplálék, és amíg nyitott az új ízekre, ne stresszelj azon mennyit eszik. Nem egyformák a babák, ő nem akarja még kiváltani a 3 étkezést, de ez rendben is van. Olyan gyorsan változnak még az elején, hogy ez akár hetek alatt fordulhat, de ha idegeskedsz, az rá is rá fog ragadni. Szóval nyugi, biztos jól csinálod.

2022. júl. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jól működik a gyereked. Tök normális, ha egy éves korig inkább csak kóstolgat, de a fő táplálék az anyatej. Ha a súlya rendben fejlődik, nem kell aggódnod.
2022. júl. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor jó. Eleinte én sem vettem figyelembe a többi gyermeket, de mostmár nem tudtam figyelmen kívül hagyni. Majdnem 11 kg amúgy a kisasszony :)
2022. júl. 15. 13:11
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj rajta.

Minden gyerek más ütemben fejlődik.

Ne siettesd


Egyik gyerekem 1 éves kora után váltott ki 1 étkezést..

Erölködtem vele.. még most is bűntudatom van, nem tudhatom hogy a későbbiekben lesznek-e étkezési problémài.



Semmit nem kezdtem màsképpen a másik gyerekem pedig 10 hónaposan 4-szer evett rendes adag szilárdat.


Szóval nyugi!

2022. júl. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom nagyon sokáig 2 óránként szopott. Tehát 1 étkezés se volt kiváltva.

2 éves koráig szoptattam! Evett mindent,de utána szopott is.

Ez anyatejesnél rendben van. Nem kell pár hónapos korban kiváltani étkezést, ha iszisz szoptatod.

2022. júl. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!