Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 3-ból 3 dologra allergiás, ez...

3-ból 3 dologra allergiás, ez lehetséges?

Figyelt kérdés
Kisfiam 6 hónapos (tápszeres milumil peptit kap) és elkezdtük a kóstolást, ételek bevezetését.Eddig kapott almát,burgonyát és sütőtököt.Nem tudom, hogy lényeges-e de bolti bébiétellel kezdem a hozzátáplálást, megvan az okom miért, erre nem térek most ki.Az a lényeg hogy mindhárom étel után a két lábfején illetve a lábaszárán apró pici piros pönyök jöttek ki amelyek néha testszínűre változnak.Lehetséges, hogy mindhárom étel allergizàlna nàla?Védőnővel beszéltem amikor az almát adtam neki, azt mondta hogy semmi gomd, haladjak a következő zöldséggel/gyümölccsel és majd 2 hét múlva térjek vissza az almára is.De a többi adott ételre is kijöttek a pöttyök, ilyenkor mi a teendő?Hétfőn beszélek az orvossal és a védőnővel megint, de addig nem is tudom hogy mit csináljak.Függesszem fel a kóstoltatást?Vagy adjak neki egy negyedik dolgot hátha arra nemn ragál pöttyökkel?Esetleg más okozhatvilyen pöttyösödést?Mondjuk fogzás?Mára nem tudok gondolni. Köszönöm ha segítesz!
2022. aug. 12. 21:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Előfordul ilyen, ha először találkozik vele. Tápszeres, tehát amyatejen keresztül sem kapott eddig ilyesmit. Ne izgulj, ez nem feltétlen allergia.
2022. aug. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Van nagyobb teso, vagy ovis gyerek? Laza nemvolt elotte? Van egy virusfertozes is, aminek ilyesmi az egyik tunete, de az altalaban lazzal is jar.


Etelerzekeny gyerekekeim vannak. Irod, hogy mindenkepp bebietelt akartal adni. Enmegprobalnam frissel, mert ha a hisztamin a gond, az az uveges etelekben magas lehet. Egyebadalekanyag is szobajohet, bar nem nagyon szoktak ezekbe tenni, de az osszetevolistat megnezhetned mindharomnal.


En is uveges etelt is adtam. Ha a hisztamin a gond, akkor viszont figyelj majd ra, hogy olyan szopkodos gyumolcspureket se kapjon, mert akkor arra is tunetelhet. Raprobalhatsz altalad keszitett etellel, hogy arra is reagal-e. Ha nem, akkor a bolti cuccban lesz az ok. Ha igen, akkor gasztroenterologust erdemes felkeresni

2022. aug. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
47%
Bebietel helyett próbálj simán egy almát, burgonyát adni a gyereknek. Lehetséges hoyg a bebietelben van valami, amire allergiás a gyerek.
2022. aug. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Lázas nem volt, 2 hete volt torok gyulladása.Viszont azt vettem észre, hogy este már szinte semmi nemnlatszott a foltokból,reggelre megint pirosak lettek (teszek fel képet) Most hipp sima körtét adtam neki (minden mentes) kiváncsi leszek mi lesz az eredmény.Jelenleg csak a bébiételes megoldás lehetséges, de amint lehet én akarom majd neki csinálni friss dolgokból.Hipp, müller sajátmárkás és univeres bébiételek vannak.
2022. aug. 13. 08:42
 5/11 A kérdező kommentje:

[link]


Nem tudom mennyire látszik,csak a lábszárán és a lábfején vannak, pici kiálló pöttyök, körülötte piros, de van hogy testszínűvé válik majd megint pirosodik

2022. aug. 13. 08:45
 6/11 A kérdező kommentje:

[link]


Talán ezen jobban kivehető

2022. aug. 13. 08:46
 7/11 anonim ***** válasza:
A hisztaminallergia nezhet igy ki. Pont igy, hogy kozepen mint egy kis csipes, korulotte piros folt, es ebbol tobb. Ebben az esetben nagyon nem kellene neki a boltit adni. Illetve amikor majd tudsz neki fozni frisset, akkor azt se tarolgasd sokaig, meg a hutoben sem. A tarolastol no ugyanis az etelek hisztamintartalma. En most a helyedben akkor addig inkabb nem adnek neki, csak anyatejet/tapszert, ameddig a frisset nem tudod megoldani.
2022. aug. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ja, bocs, latom, tapszeres. Ennyi idosen amugyis max. csak par kansl a kostoltatas, nem gond, ha most varsz a hozzataplalassal addig, ameddig frisset tudsz neki adni.
2022. aug. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!Nem hallottam még a hisztamin intoleranciáról, ez kinőhető?
2022. aug. 13. 10:14
 10/11 anonim ***** válasza:
Eleg bonyolult erre a kerdesre a valasz. Roviden: igen es nem. Figyelni kell, raterhelni lehet kesobb, de valtozhat is. Pl. megjelenhet masfajta etelerzekenyseg, es amit korabban evett, az egy ideig rendben van, vagy akar el is mulhat teljesen. Mennyisegtol is fugg, illetve az erzekenyseg merteketol. Kicsiknel a vervetelbol meg nem tudnak biztos diagnozist mondani, eliminacios dietaval, etkezesi naploval erdemes figyelni a tuneteket. Allergiara van allamilag tamogatott vervetel, de az sok esetben alnegativ, mert mondjuk csak intolerancia van (nalunk igy volt, az allergiateszt szinte mindig negativ volt, a maganban csinaltatott etelintolerancia-teszten jott ki, hogy mikre erzekeny). Ha a hisztamin gond, akkor a tojasra is fokozottan figyelni kell, meg meg egy csomo mindenre. Most elso korben csak annyira, hogy kiprobalod az otthoni parolt almat, krumplit, felirod, mikor mit evett, es nezed a tuneteket, ha elojonnek, ezeket is felirod. Meg jobb, ha igy le van fotozva, ahogy most csinaltad.
2022. aug. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!