Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor kezdtétek a hozzátáplálá...

Mikor kezdtétek a hozzátáplálást félig anyatejes, félig tápszeres babátoknál?

Figyelt kérdés
Akiknek nem volt elég anyatej és a nap folyamán pótolniuk kellett ti mikor kezdtétek kisbabátok hozzátáplálását? Mennyi idő volt mire egy étkezést teljesen ki tudtatok váltani?

2022. aug. 29. 09:40
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Ugyanúgy hat hósan, mintha anyatejes lenne.
2022. aug. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Fél évesen
2022. aug. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%
Egyes vagyok. Hat hósan szerintem elég a kóstolás, nem késik el semmiről. 8-10 hósan lehet már étkezés kiváltva
2022. aug. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%

Fulltápszeres gyerekemnél 1,5 évesen lett kiváltva étkezés. 😂

Anyatejes, kicsit pótolt gyerekem 8 hónaposan ötször evett mást, de nem váltottunk ki étkezést, csak a tápszert. A pótlás kiváltása egyből ment, az anyatejet pedig nem terveztem elvenni tőle.

2022. aug. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
*mindkettőnél 6 hónaposan kezdtük
2022. aug. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
És ha nem kéri a tápszert? 5x eszünk egy nap, ebből 3x pótolnom kell, viszont többségében csak 1x fogadja el a cumisüveget és mivel mérem feleannyi tejem van, mint amire szüksége lenne. Ezért gondoltam rá, hogy esetleg megkezdhetnénk a hozzátáplálást, hátha a gyümiket, zöldségeket szívesebben enné. Egyébként nemsokára 4 és fél hónaposak leszünk.
2022. aug. 29. 10:19
 7/10 anonim ***** válasza:
47%

4 hónaposan kezdtem a kóstoltatást, 6 hónaposan lett kiváltva 1 étkezés.

Nekem mindkét gyerek szívesen elfogadta, nem erőltettem, fokozatosan jutottunk el egy étkezés kivaltásáig. Persze semmi nincs akkor sem, ha később kezded, végülis a gyereké az utolsó szó úgy is :D

2022. aug. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%

Mi az, hogy 3-szor pótolsz, amikor ő csak egyszer fogadja el?

A maradék kettő alkalommal lenyomod a torkán, vagy hogy kell elképzelni?

Mi az, hogy "te tudod, hogy nincs elég", de őszerinte meg elég mégis erőlteted?

Hagyd már azt a gyereket!

Ha csak nem fogy, nem kell pótlással kínozni egy gyereket sem.

2022. aug. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Úgy te nagyokos, hogy eddig elfogadta a 3-at, pár hete pedig csak 1-et eszik meg. Nem, nem úgy kell elképzelni, hogy a maradék kettőt lenyomom a torkán. Nyilván ha nem kéri akkor nem erőltetem, de akkor sem okés, hogy egyik napról a másikra ennyivel kevesebbet eszik.

Minősíthetetlen a megnyilvánulásod, inkább máshol éld ki magad...

2022. aug. 29. 10:56
 10/10 anonim ***** válasza:
54%

A babák nem olvassák az ajánlást, hogy mennyit kellene enni. Ezzel a méregetéssel csak magadat stresszeled. Ha jóllakik, nem kell erőltetni a pótlást.

A hozzátáplálást akkor kell kezdeni, mikor megérett rá. Ez általában 6 hónapos kor környékén kezdődik, mikor stabil törzstartása van, megszűnik a nyelvkilökő reflex, és érdelkődni kezd az ételek iránt. Van, hogy ez 5 hónaposan jön el, de az is normális, ha csak 7-8 hónapos korban kezdődik. 4 és fél hónaposan viszont biztosan korai.

2022. aug. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!