Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Anyukák, kérdeznék valamit!?

Anyukák, kérdeznék valamit!?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kisfiam 17 hónapos. Szépen issza a vizet, de nem sokat, egy nap kb 300ml + folyadéka még az esti tejital. Csináltam neki teát, utána néztem kicsit, olyat kerestem ami nem fekete, nincs benne koffein. Saga erdei gyümölcsös teát vettem neki, kb 2 cumisüvegrevaló vízben (4-500ml), 1 teafilter, 2 evőkanál cukor, és egy kis citromnak a felét facsartam bele. Ez így jó? Ebből már mostanra meg is ivott fél litert. Sok a cukor? Láttam hogy maltodextrin van benne.. Milyen teát ajánlanátok? És a citromtól igaz nem lehet baja? Már kapott és nem volt semmi, csak nem tudom nem e egészségtelen neki.. Teljesen tapasztalatlan vagyok, ne haragudjatok. Köszi, ha segítesz! :)

2022. szept. 17. 18:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

Az a cukor baromi sok!

Első körben nem is tennék bele semmit.

2022. szept. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

Elvileg böven elég egy ekkora gyereknek - meg a nagyobbaknak is - az is, ha csak vizet iszik, teára nincs szüksége, fölösleges egyáltalán adni neki.


De miért teszel bele cukrot meg citromot, ha már feltétlen adni akarsz neki valami mást, mint vizet? Teljesen fölösleges, így a tea ízét nyomod el vele. A cukorra semmi szükség, árt neki, föleg 2 evökanál rengeteg.

Ha meg citromot akarsz neki, akkor vízbe tegyél keveset, de cukor nélkül.

2022. szept. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Akkor csak simán fözzem a filtert?! Esetleg egy kis citrom mehet bele? Valami más fajta teát ajánlanátok? Ahol lakunk csak ez volt ami nem fekete, havi 2szer megyünk bevasárlóközpontba.
2022. szept. 17. 18:30
 4/11 anonim ***** válasza:
66%
A fiam a Hipp baba teát szereti. Néha egy kis 100% almalevet rakok bele a változatosság kedvéért, de cukrot semmi képpen sem.
2022. szept. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam másra, mint vízre mert elég keveset iszik.. Soha nem ivott sokat, de ez a 300ml szerintem kevés, gondoltam a tea jobb lehet, mint a gyümölcslevek..
2022. szept. 17. 18:37
 6/11 anonim ***** válasza:
95%

Hát a tea alapból jobb lenne, mint a gyümölcslevek, de nem 2 evő(!)kanál cukor a fél liter teában, jézusom. Egy alapból édeskés ízű teát még tovább cukrozni, ez nagyon túlzás. A citromtól nem lesz semmi baja, ennyi cukortól lehet.

Simán csak főzd meg a filtert, nem is értem, miért akarsz bele mást rakni még. Hacsak nem betegek vagyunk, hogy mézzel-citrommal igyuk a teát, akkor nálunk mindenki ízesítés nélkül issza a teákat, úgy lesz finom.


Amúgy a gyümölcslével sincs baj feltétlenül (100% gyümilé, esetleg ha rostos, még jobb), de azért 17 hónaposan elégnek kéne lennie a víznek meg a folyadéknak, amit étellel együtt bevisz (leves, lédús zöldség-gyümölcsök, stb, az is számít ám).

2022. szept. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nem is csodálom, hogy megivott fél litert mikor tiszta édes volt. Innentöl úgy csinálom, ahogy írtátok! Nos, igen.. Ha megenné a levest, vagy a gyümölcsöt.. Viszont a levesböl csak a répát eszi vagy a krumplit esetleg karfiolt, levet semmiképp, gyümölcsböl meg CSAK a banánt hajlandó megenni :( elég rossz evö, ezért is lenne jó, ha legalább inni többet inna!
2022. szept. 17. 19:00
 8/11 anonim ***** válasza:
79%

2 éves korig NULLA gramm hozzáadott cukor az adagja. A maltodextrin is cukor. Teáztatni sem kell, azt szokja meg, hogy vizet igyon, ne édes löttyöket.

Ha gyümölcsteát akarsz adni mindenképp, vegyél egy egyszerű csipkebogyó teát, amiben nincs semmi egyéb.

2022. szept. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem teát csináltál, hanem cukorszirupot. :D

Ráadásul egy aromatizált teának csúfolt szarból, ami eleve cukrozott.

2022. szept. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Jóminőségű teához nem kell semmi plusz adalék. Amit lehet kapni pl twining's gyümölcsteája (spar). Az filteres is.


Mi is isszunk teát de mi alapból sem szoktunk rakni bele semmit.

2022. szept. 18. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!