Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Létezik olyan babakeksz, ami...

Létezik olyan babakeksz, ami nem tartalmaz cukrot?

Figyelt kérdés

Dm-ben, Müllerben végignéztem az összeset. Mindegyikben vám cukor.

Hol lehet kapni olyat, amiben nincs? Létezik egyáltalán?


2022. okt. 5. 07:49
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
54%

Hát ha van is, az nem finom, nem szivesen eszik a babák. Süss otthon olyat, amit banannal édesitesz, meg egy kis fahéjat teszel bele, ha ez neked fontos. De boltit, ami tényleg jó is, cukor nelkül nem fogsz kapni.

Ha valamilyen kekszre rá van irva, hogy nincs benne cukor, akkor az összetevőlistaban ott lesz a rizsszirup. Na, az még rosszabb, olyat nem szabad venni.

2022. okt. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
87%
Van olyan zabkeksz a dm-ben, amiben kevés, de onnantól, hogy keksz, majdnem mindegy, hogy cukor vagy liszt, mert mindkettő gyorsan felszívódik, szóval ha a cukor káros hatásai miatt akarod kerülni, akkor a gyorsan felszívódó szénhidrátokat érdemes kerülni (de akkor ez igaz az összes gyümölcspépre és még a frissen facsart gyümölcslevekre is). Ha fruktózintolerancia miatt, akkor persze más a helyzet, ebben az esetben az otthon sütött kekszeket javaslom.
2022. okt. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem találkoztam vele. Én itthon sütöttem, illetve kölesgolyó van nálam, ha megyünk valahova és kell valami gyors nasi.
2022. okt. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Csak a védőnő azt mondta, tegyek pici kekszet a gyümölcsökhöz,hogy bevezessük a glutént. És valahogy fura, hogy mindegyikben van cukor, holott mindenhol azt olvasom, hogy kerüljük a cukrot. :D
2022. okt. 5. 08:31
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
4. Hu a védőnők is tudnak ám olyanokat mondani. Kedvencem az anyuka kenje be a mellbimbóját liszttel, úgy vezesse be a glutént 🥴 püréztek gondolom, mert akkor főzelékbe teszel pici habarást, vagy egy kis főtt grízt a pürébe és kész is. Vannak kifejezetten babáknak való kásák, azokból is lehet olyat, ami tartalmaz glutént.
2022. okt. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Milupa pépet vettem, abban gríz van. Akkor az bőven jó, ha abból teszek a püréhez kicsit?
2022. okt. 5. 08:42
 7/23 anonim ***** válasza:
21%
Persze. En a Nestlé sztracsatellasat vettem, mert abban jó sok vas van.
2022. okt. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

7. Az szinten cukros. Nem bántani akarlak, egyéni szülői döntés ez, de a kérdező láthatóan nem szeretne cukrot adni a babának.


6. Igen, az jó. Van sok gabonapép, amiben nincs cukor.

2022. okt. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
32%
Én kérdeztem erről a védőnőt, szerinte annyi cukortól ami a babakekszben van, semmi baja nem lesz a gyereknek. Van különbség egy babakeksz és mondjuk egy kakaós csiga között. De ha semmiféleképp nem akarod, akkor teljesen jó a gríz is, én gyümölcspépbe tettem.
2022. okt. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Korainak tartom. Nem vagyok cukor ellenes, csak egyelőre ha nem muszáj, nem adnék neki. Nemrég kezdtük csak a hozzátáplálást. Ráérünk még a cukorral szerintem. Idővel úgyis elkerülhetetlen, nem is gondolom, hogy a cukor egy rossz dolog, és hogy soha nem adnék neki. Csak nem most.
2022. okt. 5. 09:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!