Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 1 évesetek hányszor és mekkora...

1 évesetek hányszor és mekkora adagokat eszik egyszerre? Miket ehet már?

Figyelt kérdés

Ehet már mindent vagy még mindig külön kell főzni neki?

Ha nincs érzékenység, ehet már pl tejberizst vagy túrórudit?

Van még gond, ha azt kapja amit mi eszünk, vagy a fűszerek miatt még nem kaphat abból? Van még tiltólistás étel?

Mekkora egy megfelelő adag egy étkezesre ekkora babának?


2022. okt. 12. 19:39
 1/8 A kérdező kommentje:

Úgy tudom, hogy egy adag tápszer (vagy anyatej, ha le tudod mérni) az irányadó, hogy mennyi egy adag ebéd pl.

Tehát, ha 230ml tápszert iszik, akkor a gyümölcs, főzelék vagy főtt étel se legyen 230nél több,mert hasfájást okozhat.

Hallott már valaki erről?

2022. okt. 12. 19:47
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Az enyém pont el tudja dönteni, hogy mennyire éhes. Durva is lenne, ha én mondanám meg neki, mennyit kell ennie.
2022. okt. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

Én már nem főzök neki külön de azért kevésbé sozom meg fűszerezem a kajat. A végén ha olyan veszek ki neki és a mienkbe meg rakok.

Én mézet , füstöltet, sima tejet meg nem adtam neki.

Turorudit ilyesmit a hozzáadott cukor miatt nem kap. Ezt is próbálom kerülni

Mennyiségre meg annyit eszik amennyi jól esik neki. Néha 2 kanal néha jó nagy adag :)

2022. okt. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%

1. Hát ez egy óriási butaság. 100 éve is biztos mindenki méricskélte.


Amúgy, sosem főztem neki külön, első perctől azt evett amit mi, nyilván bababarát módon elkészítve. Mi is leszoktunk a sóról és cukorról, szóval win-win. A tiltólistás dolgokat még betartom 1-2 hónapig, de eddig is meg volt kolbász nélkül szóval nem nagy veszteség. A fiam napi 4-5x eszik, igény szerint. Reggelire általában jó sokat, egy teljes szelet házi kenyeret vagy 200 ml tejben főzött zabot simán bevág 🥴 Ebédre vacsora maradékot eszünk, abból fél tányérral fogyaszt általában. Uzsonna gyümölcs, vagy 2-3 evőkanál joghurt gyümölcsökkel, és vacsorára friss főtt ételből szintén jó nagy adagot eszik. Én nem méricskélem, eszik amennyi jól esik. Ha nem kér “mennyiséget” jól van, ha veri a tányért és eszik még repetát az is jól van. Már nem sokat szopizik, csak alvások előtt. Túrórudit, krémtúrót cukor miatt nem kap és nem is fog még, de ez szülői kompetencia, ha te akarsz adni, te döntésed.

2022. okt. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

Én néha külön főztem, néha nem. Nagyon zsíros, fűszeres ételekből nem adtam. Ha ilyenkor egy ételt nagyon akartunk akkor főztem neki külön de legtöbbször ugyanazt ettük.


Mindent egyszerre rázúdítani szerintem egy 1 évesre sem érdemes, csak fokozatosan. Kevés kivételtől eltekintve mindent ehet.


Adag, fogalmam sincs, mikor mennyit ettek, nem mértem ki.

2022. okt. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%

Kb 8 hónapos korában untam meg a pürés vacakolást, nem érdekelte, nem ette, kuka volt egy csomó kaja. Utána olvastam a blwről és átálltunk arra, illetve hát így nem teljesen szabályosan kezdetektől, de végülis majdnem. Azóta meg napi 5x azt eszi, amit én (én is egészségesen eszek, így nincs gond). Túrórudit nem eszünk, cukor miatt (én se, ő se). Majd egyszer biztos fog kapni valakitől, de az nem én leszek egyelőre.

Változó, mennyit eszik, van, hogy simán annyit, mint én (csak pislogok olyankor), máskor meg 3 falat után elég neki. Én mindig ráhagyom, érzi ő mennyire éhes. De amúgy jó étvágyú, megkóstol bármit, zöldségeket nagyon imádja.

2022. okt. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%

Nem igazán szoktuk mérni, hogy normál ételt mennyit eszik, csak a tápszert tudjuk biztosra.


Tápszerből alvás előtt szokott most már csak enni, a délelőtti alvás előtt 150-180 ml-t, este pedig 240-260 ml-t.


Normál étkezésből 3-4 van napközben. Reggeli, ebéd vacsora fixen, ha nagyon éhes és vacsiig nem bírná, akkor uzsonna még mellé. Mindent eszik már, kivéve a mogyoró és dióféléket, ezekre ugyanis allergiám van, így egyrészt mi sem esszük, másrészt még nem derült ki, hogy örökölte vagy sem az allergiát.

Külön nem szoktam főzni neki, egyedül arra ügyelek, hogy azért ne legyen túl borsos, csípős az étel. Illetve figyelek arra, hogy mennyi só és cukor kerül bele, de ezt magunk miatt is, nem csak a pici miatt.


Szóval tényleg mindent eszik, minden nap van valamilyen gyümölcs, zöldség, ebédre vagy vacsira főtt étel. Tejtermékeket imádja, a tojást is bármilyen formában. Tésztát, pekárut kevesebbet eszik, de azzal sincsen gond. Hetente többször eszik húst is. Amiket nem adunk neki: cukrozott dolgok, csoki és édesség, cukros pekáru, kész hústermékek (kivéve lidl-ben kapható virsli, aminek 80 % a hústartalma), koffeines dolgok, rágcsák, meg úgy általában a nem egészséges dolgok.

2022. okt. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
62%

Az lemaradt, hogy annyit eszik, amennyit éppen szeretne. Van, hogy többet, van, hogy kevesebbet. Átlagban nagyjából egy Ikeás babatányérnyi ételt eszik meg, levesből, főzelékből szintén a babáknak való kistálka az átlag mennyiség.


Most 13 hónapos.


7-es voltam.

2022. okt. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!