Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Meddig adjunk még neki tápszert?

Meddig adjunk még neki tápszert?

Figyelt kérdés
Van egy kislányom, aki jövő hónapban lesz másfél éves. Első perctől kezdve tápszeres baba volt. 5.5 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, nagyon hamar ki is váltottuk az egyes étkezéseket, 1 éves kora óta már csak napi 1x, vacsorára kap tápszert. Jelenleg a Beba 12 hónapos kortól adhatót kapja közvetlenül lefekvés előtt. Kérdeztem a védőnőnket, hogy meddig szokás tápszert adni, vagy mikor kellene az utolsó étkezést is kiváltani, de kb. megvonta a vállát, hogy így, hogy nem anyatejes, teljesen mindegy, amikor én jónak látom. Őszintén szólva, nekünk egyelőre még így "kényelmes", mert sajnos napközben nem mindig iszik elég vizet, és így legalább az esti tápszeradag egy fix folyadékbeviteli forrás. Másrészt, nem is tudom, mivel kellene kiváltani. Se én, se a férjem nem szoktunk vacsorázni egyáltalán, így az nem opció, hogy egyen vegyünk és egye ugyanazt, amit mi. Nálatok hogy volt, meddig adtatok tápszert? Mivel váltottátok ki a vacsorát?

2022. okt. 17. 21:06
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
56%
Adjatok neki vacsorát, ne idegelj :D másfél évesen még sosem evett vacsit? Őrület :D
2022. okt. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Mint írtam, mi sem szoktunk vacsorázni. A tápszer meg ugye az anyatej helyett van, és amennyire tudom, egy 17 hónapos gyereket azért még szoktak szoptatni napi legalább 1x.
2022. okt. 17. 21:22
 3/24 anonim ***** válasza:
70%

1 évesen minden étkezés ki volt váltva. Vacsira vagy az ebédet ette, hogy 2 főtt kaja legyen 1 nap, vagy olyat amit reggelire szokott. Tej italt kb 2 éves koráig kapott reggel és alvás előtt, de nwm mindig volt ez mennyiség inkább kortyolgatás.

Reggel 6 után kelt így azt kb megitta mert 8kor reggelizett,addig kitartott.

2022. okt. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
69%
1 éves koráig kapott, utána tejitalt
2022. okt. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
92%

Jo az egy dolog, hogy ti nem esztek, de a gyereket azert kinaljatok mar meg valamivel vacsira is. Aztan eszik, amennyit eszik, utana meg ihat meg mindig tapszert.

A vacsi lehet az, ami pl a reggeli, mittudomen, kifli, zsemle ezzel-azzal, zoldsegekkel, akar palacsinta, nem tudom mit fogad el a gyermek. De lehet akar a maradek ebed is.

2022. okt. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
49%

[link]


Ez egy nagyon jó táblázat, érdemes átnézni (pl. a tejitalt egyáltalán nem ajánlják). 12-24 hónapos között eszerint kb. max. 480 ml teljes tejet ajánlott a gyerekeknek fogyasztani.


Leírom nálunk hogy volt: a lányom 1 éves kora után még pár hónapig tápszereztünk (nálunk beállt, hogy reggel 50 ml-délben alváskor 150 ml-este 150 ml). Aztán szép lassan kiváltottuk először csak a reggelit 3,5%-os teljes tejre, elfogadta, nem volt tőle problémája, nem fájt a hasa, stb., aztán a délit is, és legvégül az estit. Most 18 hónapos, a mai napig így issza, ez a rituálé lefekvés előtt. Amúgy ő vacsizik velünk, de ezt igényli emellé.


Szerintem próbáljátok ki, hogy megissza-e a lányotok egyáltalán, az íze tetszik-e neki, aztán ha szívesen megissza a tejet, ha elfogyott a tápszer, ne vegyetek többet.

2022. okt. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
73%
Kisfiam 2 èves lesz, tejitalt kap VACSORA UTÁN! 6 után vacsizunk, majd fürdès után fèl 8 felè begurìtja a 210 ml-t. Mèg hullámokban fogzik, ha nem jòl eszik, csak csipeget vacsira mèg hajnalban kèr tejitalt. Amúgy már nem, vizet iszik èjjel (nèha)
2022. okt. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Ebédre és uzsonnára szokott bőségesebb, kiadósabb ételt kapni, ezek után nem hiszem, hogy még vacsorára is igényelné. Főleg, hogy általában a tápszerből sem issza meg az adagot, legalább a harmadát meghagyja, de néha többet is. Általában 5 óra magasságában van az uzsonna. Ezért is van a vacsora közvetlenül lefekvés előtt, amikor ugye a tápszert kapja. Szóval ezért sem gondoltunk arra, hogy valami komoly étkezést igényelne, ahhoz nem is telik el elég idő az uzsonna és a vacsora között.
2022. okt. 17. 21:46
 9/24 A kérdező kommentje:
* Inkább fél5-5 az uzsonna, attól is függ, hogy alakul a nap, van e valami fix program.
2022. okt. 17. 21:47
 10/24 anonim ***** válasza:
27%
A tápszert ihatja,ameddig akarja.A kislányom olyan tápszeres volt,hogy azt mondtuk soha nem fog rola leszokni.Két éves kora előtt egy hónappal,mint akit elvágtak.Elutasította.Azóta kakaót iszik reggel este.Nekem a védőnő azt mondta,hogy napi fél liter legyen meg ,vagy tápszerből,vagy kakaóból,vagy tejből.
2022. okt. 18. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!