Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan szerettessem meg a...

Hogyan szerettessem meg a babámmal a darabos ételeket? Ti hogyan kezdtétek?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 11 hónapos a babám. Egy hónapja bújt ki az első foga, jobban mondva egymás utan 5. Addig is probálkoztam darabos ételekkel, de ökledezett. Védőnő azt mondta, valószínűleg foghiány miatt, ha már lesz mivel rágni jobban megy, de sajnos nem. Én készítem a püréit, szoktam hagyni 1-1 krumlip, répát amit evés közben elrágcsálhatna, de csak szétnyomkodja, ha esetleg egy picit bekap, öklendezik fintorog, kirázza a hideg. Próbáltam a pürét felesben, felét teljesen pürésítettem, felét villával törtem és összekevertem, az sem jött be. A furcsaság számomra, hogy a buláta, kukoricapufi, baba keksz megy, tehát rágni tud és szeret is.
2022. okt. 27. 14:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg, hogy nem pürésíted, a főtt krumplit, répát egészben odaadod.
2022. okt. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
30%

Az öklendezés ehgy természetes reflex

11hónaposan már illene darabosat ennie és jópár étkezés kiváltani.


Pürét én nem adnék. Hanem elétenném egyben a falatokat, nem baj ha nyomkodja.


Nekem 12hónapos a lányom, pürét 1 hónapig kapott összesen.

5hónapos korától darabosat eszik és 10hónapos korára a cicit is elhagyta mert minden étkezést kiváltottunk.

2022. okt. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1. Próbáltam úgy, csak nyomkodja, ha belekóstol öklendezik tőle.

2. Tízórai, ebéd, uzsi kiváltva nekünk is, azta nincs baj. Csak nem fogadja el a darabos ételeket.

2022. okt. 27. 15:00
 4/11 anonim ***** válasza:
67%

Első szülinapja előtt pár nappal nem oklendezett először.


Olyan ez mint a szobatisztaság, ha megérik rá, onnantól mindig megy. Parnaponta próbáld kínálni, egyszer csak menni fog. Ne siettesd, ne erőltesd, de kínáld meg azzal is, ha nem megy, akkor napold el.

2022. okt. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%

Az öklendezés normális! Nekik még sokkal érzékenyebb az öklendező reflex, ezzel v~dik magukat a félrenyeléstől, fulladástól. Ha öklendezik, az JÓ! Igen, kívülről nézve ijesztő lehet, de őket nem zavarja. Az én lányom elég sokat öklendezik, de nem zavarja, eszik tovább.

11 hónapos, a kezdetektől darabosat eszik.

2022. okt. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
26%
Ez valami új hullám, hogy jó ha öklendezik? 8 éves a fiam de akkor nem hallottam hogy ez dívik. Igaz nem mobiloztam hogy jól informált legyek a netről
2022. okt. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
49%

Nem új dolog, csak te vagy rosszul informált kedves 6-os.

Én már a nagymamámtól is hallottam, aki védőnő volt, és kb 15 éve van otthon nyugdíjasként.

2022. okt. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Miért lennék rosszul informált, ha nekünk a hagyományos vált be, azt kezdtem el, és jó étvágyú jól evő gyerekem van.


Semmi bajom a darabos félével, de kezdtek olyanok lenni, hogy semmi mást nem fogadtok el csak a saját igazatokat.

2022. okt. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Semmi baj a püréssel, ha valaki jól csinálja.

Én egyedül az öklendezéssel kapcsolatos hiányos tudásodra írtam.

2022. okt. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os!

Nem azért öklendezik a gyerekem mert éppen etetés közben mobilozok (ezt alvás közben tudom le) és nem azért mobilozok, hogy "jól informált legyek". Első gyerekem, nincs segítségem,sem ismerős anyuka a közelemben akitől tanácsot kérjek, de nyilván mint itt a legtöbben én is a legjobbat szeretném mindenben a gyerekemnek. Nem szeretném vele megutáltatni az evést és azt sem azt hogy lemaradjon és később nehezebb legyen vele megszokatni a normális állagú kaját, ezért kértem az itt levőktől tanácsot. Viszont a kérdésemre nem sikerült válaszolnod..

Te hogy csináltad, mi vált be a gyerkőcnek?

Köszönöm a válaszokat :)

2022. okt. 28. 14:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!