Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Melyik hozzátáplálási táblázat...

Melyik hozzátáplálási táblázat q jó?

Figyelt kérdés

A védőnő semmilyen útmutatást se adott hozzátáplálás terén. Neten rengeteg táblázat van és sokmindenben el is térnek egymástól. Ti melyiket használjátok? Milyen sorrendben adjátok a gyümölcsöket/zöldségeket?

Érdemes valamilyen könyvet venni ami segíthet?



2023. jan. 26. 18:36
 1/4 anonim ***** válasza:
54%

Nekem a brendonos bejött.

Először alma banán körte répa

2023. jan. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én elolvastam Novák Hunor javaslatait a józan paraszti észről. Aztán adtam amit gondoltam és éppen szezonális volt. Egyébként édesburgonya, krumpli, alma, sütőtök, néhány gyümölcs (banán, áfonya, eper), húsleves zöldségek (sárgarépa, kelbimbó, brokkoli), hús, tojás, földimogyoró, stb volt kb a sorrend.
2023. jan. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
43%

A sorrend kb. mindegy. Ami fontos, hogy 6. hònapot ki kell vàrni, ès ne adj neki olyasmit, amitől megfulladhat. Pürèzèsnèl egyèrtelmű, BLW-nèl eleinte olyan puha dolgokat kapjon, amiből nem törik le darabka, ami a torkàn akadhat vagy belèlegzi.

Avval kapcsolatban megoszlanak a nèzetek, hogy allergéneket meddig kell kerülni.

Egy èv alatt nem kaphat mèzet.

2023. jan. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Mármint kettes vagyok, nyilván megvannak pl egy földimogyoró bevezetésének szabályai, de ezzel csak jelezni akartam, hogy nem nagyon görcsöltem a sorrenden. Könnyebben emészthető cuccoktól mentünk az allergének és puffasztó dolgok felé.


Azt hiszem a kiskanál kommandónak van még jó kis szamárvezetője ehhez.

2023. jan. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!