Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hozzátáplálás menete, hány...

Hozzátáplálás menete, hány étkezési adható püré?

Figyelt kérdés

Kb. Egy hónapja kezdtük a hozzátáplálást. Most 6 honapos lesz a babám. Eleinte döcögösen ment, de mostanában már megeszik 120 gramm körülit. Eddig úgy ettünk: 7.00 tápszer 11.00 tízórai: püré, 15.00 anyatej (lefejt), 18.00 anyatej, 21.00 tápszr.

Kérdésem az lenne, hogy 11kor adhatok neki második étkezésként is pürét.

Az a gond vizet, teát nem fogad el. Szinte mindentől szorulása van.



#kiváltás #szorulás #Második étkezés
2023. febr. 15. 08:59
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Én ilyen picinek nem váltanak ki második étkezést. Alapvetően most kellene kezdeni a kóstoltatást, nem második étkezés kiváltság. Nem tudom miért kezdtétek ilyen korán, de a szorulás is jelezheti, hogy az emésztőrendszere még nincs erre felkészülve. Miért akarod siettetni? Vizet sokszor kínáld neki, ha pár kortyot iszik mondjuk negyed óránként, már az is jó.

Szerintem ráértek.

2023. febr. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Védőnő javasolta így, tízórai gyümölcs, ebéd főzelék.

5 hónaposan kezdtük, tejem sosem volt elég, hát ezért elkezdtük.

2023. febr. 15. 09:08
 3/10 anonim ***** válasza:
25%

de hát azt írtad, 11kor kap pürét. 15kor gondoltad? pár kanálkával lehet adni neki, de nem adnék még nagyobb mennyiséget. mi 4,5 hósan kezdtük a hozzátáplálást, tízóraira változó hogy mennyit eszik, van hogy 120 grammot, van hogy 200at is megeszik. gondolkoztam már én is a délutáni etetésen, de még várok, ráérünk:)

nálunk úgy néz ki a nap, hogy ébredéskor szopizik, ha később kel (8-9), akkor csak szopizik, 1.5-2 óra múlva püré. ha korábban kel, 7 körül, akkor szopizik és kap tàpszert is, és csak 3-4 óra múlva pürét. tehát vagy tízórai, vagy ebéd a püré, ébredés függő. aztán kb 4 óránként szopizik+tápszer. este az utolsó kaja 7 körül van, szopizik és több tápszert kér, így reggelig alszik

2023. febr. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Mi is 1 hónapja kezdtük a hozzátáplálást, mondjuk mi 6 hónaposan. Egy étkezés van kiváltva, az ebéd, de mi nem pürézünk.
2023. febr. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mit adsz ebédre?
2023. febr. 15. 11:44
 6/10 anonim ***** válasza:
45%

Általában mit mi is eszünk. Tegnap pl a husilevesből husi + répa, krumpli.

A legtöbbször főtt, párolt zöldség, husi. Evett már tésztát is pl, babacsintát, kenyeret májpástétommal vagy valami más feltéttel. Gyümölcsöt is szereti, narancs, mandarin, banán mimdig menő. Paradicsomot is elcucogja,a héját otthagyja.

2023. febr. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy amíg mindentől szorulása van, addig nem kellene mégegy étkezéssel próbálkozni, vagy legalábbis nem teljesen kiváltani, max egy-egy kanállal kóstoltatni. Én legalábbis ezt követtem. Az én kislányom is szorulásos volt az elején és nem hogy nem vezettünk be mégegy kaját, hanem volt hogy visszaléptünk kettőt és egy pár napig megint csak tejet kapott, amíg nem rendeződött. Így ment ez pár hétig, aztán egyszercsak az alapoktól már flottult ment a kaki, megtanulta az emésztőrendszere hogyan is kell működni. Ezután a mennyiséget kezdtük növelni, majd 7,5 hós kora körül kezdtem egy második étkezést is bevezetni. Most 8,5 hós most kezdek harmadikat, már kap darabosat is és ha a reggelimnél mellettem ülve beletúr a kajámba, akkor reggelire is adok neki pár falat valamit.

Egyébként javaslom a kiskanálkommandó cikkeit és ingyenes tájékoztatóit, szerintem nagyon jó és ad egy lazaságot a témában. Nem kell ráfeszülni, de a gyerek jelzéseire figyelni kell.

Mivel ilyenkor még sokat szopizik/tápszerezik, nem feltétlenül baj, ha nem iszik sokat. Én is küzdöttem vele, dokival is beszéltem miatta. Azóta kezdett el rendesen inni, amióta darabosat is eszik. És azt is csak kis üvegpohárból, pedig szerintem a világ összes típusú itatópohara megtalálható már itthon.

2023. febr. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
43%
6: 6hónaposnak már adsz tojást is? citrusféléket, paradicsomot csak később javasolják adni
2023. febr. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A blw-ben igazából nincs meghatározva, hogy mikor mit lehet adni, csak hagyni kell, hogy a gyerek a saját tempójában azt kóstolgasson, amit akar. Eleinte több került a padlóra, mint a szájába, de most már egész ügyes.

Tojást még úgy naturban nem adtam neki, de belesütve, főzve bármibe, igen. Tésztát viszont általában durum tésztát veszek, abban nincs tojás.

2023. febr. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha szórulása van akkor szerintem szilvát pürésíts össze és azt add neki.
2023. febr. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!