Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Normális, ha csak fogdossa az...

Normális, ha csak fogdossa az ételt, de nem veszi a szájába? (8 hónapos baba)

Figyelt kérdés

Gondoltam elkezdem bevezetni a kislányomnál a darabos ételeket, de nem igazán sikerül.

Hónapok óta szinte mindent megrág, textilpelus, fogzáskönnyítő rágóka, mindenféle játék, az én kezem is akár, de az ételt valamiért nem hajlandó a szájához emelni.

Együtt eszünk vele, hogy lássa mit csinálunk, próbáltuk mutatni neki, de nem rakja a szájába.

Azt is próbáltuk, hogy mi adjuk neki oda, de összezárja az ajkait, és elfordul.

Csak fogdossa, széttrancsírozza az ételt, tetőtől talpig kajás lesz, de egy falat se kerül a szájába.


Fog ez nála fejlődni?

Furcsa, hogy szó szerint mindent a szájába akar venni, csak pont azt nem, amit kellene.


2023. febr. 19. 13:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Enyém is ezt csinálta ennyi idősen, de végül egy évesen már kanállal tudott enni.
2023. febr. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, így ismerkedik vele. Ha nem erőlteted, magától is meg fogja kóstolni, mert kiváncsi lesz.
2023. febr. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ez tök normális. Ismerkedik vele. Majd eszik, ha érdekli.
2023. febr. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én 6 hónapos kora óta adok a kezébe szilárd darabokat, de eddig ő is ezt csinálta. Ami nem etető, azt azonnal a szájába, amit meg jó lenne, ha megkóstolna, azt csak csípkedi, dobálja, szétkeni a ruháján. :D 2 nap múlva lesz 8 hónapos, mostanában kezd el eljutni oda, hogy időnként akár a szájába is betesz egy-egy dolgot. De ugye én 2 hónapja kb minden nap adom neki (püré mellé). Szerintem adogasd tovább neki, idő kell, hogy rájöjjön, hogy mire való. Talán segít, ha a saját tányérodból adsz kaját, akkor látja, hogy anya is azt eszi. Vagy nálunk legalábbis csak az kell, amit én ennék meg.
2023. febr. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!