BLW módszer hogyan?

Figyelt kérdés

6 és fél hónapos a fiam.

Pürét eszik (bébiétel), mindent szeret, 3x eszik egy nap velünk egy időben. Nem öklendezik, szépen eszik. Gondolkozom a BLW módszeren, de nem tudom, hogyan kezdjem. Érett hozzá, az én ételem, amit pl. Kézzel eszek kikapja tőlem és van, hogy odaadom aztán egyből a szájába venné, de ezt nem hagyom.

Arra gondoltam, hogy pl. Répa nagyon puhára megfőzve, felszeletelve és odaadom neki, de?! Hogy rágja meg fogak nélkül?

Vagy hogy adjam neki? És mit, hogyan főzve?

Olvasgattam oldalakat, de eléggé öszevissza írnak mindent. Illetve ha maradok a pürénél mikortól kezd/kezdhet enni magától?



2023. febr. 26. 23:02
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

úgy tudom ha már elkezdted puresen táplálni akkor nem veszélytelen átállni a blwre.


"A kanalazással a szülő elnyomja a nyelven található öklendező reflexet, így az nem védi a babát egy nagyobb falat félrenyelésétől."


Mióta tart a hozzataplalas?


Esetleg a töltött kanalas módszer?

2023. febr. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

A tisztán BLW-t csak látásból ismerem, de ott az elejétől kezdve az van. Van a tisztán pürés és a BLW között is átmenet, elég csak a nagyszülők korosztályánál érdeklődni. Nálunk úgy nézett ki, hogy kezdtem almapéppel, barackpéppel, de 1 hét után úgy alakult, hogy darabosabb volt a barackpép, mégis megette. Utána nem szórakoztam a turmixolással, csak villával törtem az érett gyümölcsöt egy rövid ideig. Amikor úgy tűnt, hogy azzal sincs gondja, a puha ételeket megkapta kézzel fogható falatkaként (ez az, amivel a BLW alapból kezd), úgy is ette, ami azt illeti: házi kiflicskét is elég hamar kapott, azt is elrágcsálta. Szóval kicsit mentem a gyerek után. Viszont nem minden gyerek ilyen.

A rágcsáláshoz nem kellenek fogak, ott az íny és a nyelv. A fiam első fogai 8 hónaposan bújtak ki, addigra már almát, banánt, főtt répát, kiflicskét stb. vígan rágcsált. Répánál arra kellett figyelni, hogy ne legyen túl puha, mert az szétesik a kezében.

2023. febr. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%

Ilyenkor legalább 2 hét szünet kellene, hogy, átállhassatok blw-re. Ahogy elóttem is írták, a kanalazás elnyomhatja az öklendező reflexet, másrészt a pürével megtanulta, hogy csak nyelni kell, rágni nem.

A nagy blw csoportban tudnak pontosabban segíteni, de lehet, hogy inkább a p&f (püré és falatka) csoportba kellene belépned.

Blw-ben egyébként a baba azt, és olyan formában eszik, mint a család. Nem a mennyiség a lényeg, nem az étkezések mihamarabbi kiváltása, hanem az, hogy a gyerek a saját tempójában fedezze fel az étkezést, az ízeket, állagokat. Van, hogy semmit nem nyel le, van, hogy repetázik. A lényeg, hogy a te felelősséged az, hogy mit, mikor és hogyan tálalsz, neki pedig az, hogy elfogadja-e, és ha igen, mennyit. Ez teljesen ellentétes felfogás az otthon egyébként divatos "minél hamarabb váltsunk ki minden étkezést" hozzáállással.

Rágni fogak nélkül is tud, hiszen ott vannak azok, csak az ínye alatt. Nagyon hatékonyak tudnak lenni.

2023. febr. 27. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%

Nekem a második gyerek blw-s volt.


FB csoportból 'tanultam el' mindent amire szükség volt. Van egy anyuka... azt hiszem Óvári Anna a neve, akinek több videója és cikke van a neten a témában. Keress rá google-ban meg a youtubeon. Még volt régen fb. csoportja is és a blw.hu-t is ő csinálta de azt megnéztem az előbb és az nem elérhető. Nekem már a "kicsi" is 4 lesz, szóval nem vagyok naprakész, meg az emlék is megfakult, de annyit elmondhatok, hogy a mai napig sokkal "jobb" evő, mint a nagyobbik gyerekem. Persze a védőnő állandóan hüledezett, hogy miket eszik a gyerek… meg ahogy előttem is írták, hogy miért nem váltottunk meg ki étkezést, de hát ez van. :) Végül aztán kivaltottunk mindent.. Az enyém már egy évesen gyakorlatilag kanállal szépen evett és a mai napig mindenevő. Bolcsiben el sem hitték milyen szépen eszik iszik az ilyen kis pöttöm lany..

Max azért szóltak be, hogy minek szoptatok meg.


Hagyjál ki pár napot, aztán adj neki valami puhára főtt zöldséget (pl édesburgonya vagy répa) ami nagyjából hüvelykujj méretű… ;)

2023. febr. 27. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
46%

Nincs blw pürézés után. Adhatsz darabost, de az nem blw.

Baby lead weaning kizárja az etetett csecsemőt.

2023. febr. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
41%

Nekünk a védőnő azt mondta, lehet vegyesen a pürét meg a darabost, és rokon babánál is csinálták úgy, hogy pürével kezdtek, aztán mikor már ült, kapott darabokat is.


Ami nálunk bejött nagyon: kiflivég (kb. a kifli negyede), párolt répa, krumpli és cukkini (olyan puhára párolva, hogy villával szét lehetne nyomni könnyen, de nem nyomod szét, hanem hüvelykujj méretű hasábokra vágod, cukkinin héja is marad), fasírt (ezt eleve olyan alakra sütöttem, hogy megfelelő legyen, egyébként sütőben, nem olajban, de ez nem olyan fontos).


Valóban lehet gond azzal, hogy elnyomod az öklendezési reflexét, de ahhoz elég bénán kell kanalazni a szájába. A zöldségek főzése helyett a párolást ajánlják, mert akkor több értékes tápanyag marad benne, ettől még mi adtunk levesből répát is.

2023. febr. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
69%
Ti már nem igazán tudtok blw-zni, de két hét szünet után ha nem nyomtad le a nyelvét a kanállal megpróbálhatod. Van tisztán blw-s csopi de van darabos hozzátáplálás csoport is facebookon, ott biztosan segítenek, ha kérdésed van. Ha rám hallgatsz már ebben a másfél-2 hónapban pürét adsz neki, ha ezt kezdtétek el és 8-9 hónapos korban pedig szilárdat. Ezzel sem fog semmiről lemaradni. Azt add neki, amit ti is esztek, bababarát módon ( kevés só, cukor nélkül, tiltólistás dolgokra figyelni). Nem nagy trükk, csak elsőre tűnik ijesztőnek. Egyébként a fenti csoportokban recept ötleteket is fogsz találni. Még Okos Timi könyvét szokták ajánlani, de én nem olvastam, így véleményem nincs. Sok sikert!
2023. febr. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Okos Timi könyvei tényleg szuperek, én már többet is megvettem.

Mindenkinek ajánlom, kivétel nélkül, akkor is, ha nekik a pürés módszer szimpatikusabb, mert nem csak a blw-ről szól a könyv, hanem inkább arról, hogy hogyan lehet változatos, és egészséges irányba terelni a gyereket, ha étkezésről van szó.

Megdönti az elavult berögződéseket az ingerszegény, íztelen-szagtalan bébiételek világáról, hiszen nem ördögtől való az, hogy a gyerek egészen korán találkozzon a fűszerekkel, és ne csak az édes-sós vonalon mozogjon a skála. Mióta olvastam a könyveit, kevesebb só és cukor fogy, viszont változatosabban fűszerezek, mi is több újdonságot eszünk, valtozatosabban használom az egyébként megszokott alapanyagokat.

Fejben is átértékeltem azt, amit korábban a hozzátáplálásról tanultam. Van védőnő a családban, halomban állt az elérhető szakirodalom a házban, de mindben a mennyiségi hozzátáplálást javasolták, az akkori ajánlások szerint 4-5 hónapos kortól, szigorúan alma-répa-krumpli szentháromsággal, stb.

Timi könyveiben nagyon szimpatikus, hogy hangsúlyozza a negatív jelzők kerülését, mint a válogatós, finnyás, stb hiszen ezzel ébb erre neveljük a gyereket.

Sokáig tudnám még folytatni, miért ez lett a kedvencem, és miért nem a kommandós, vagy a kérek még című könyv, de senki nem olvasná végig.

2023. febr. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!