Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » A napjaitok hogy alakulnak?...

A napjaitok hogy alakulnak? (7-8 honapos pürét evő babaknál)

Figyelt kérdés

Kivancsi lennek, hogy hany orakor, mit es mennyit esznek? Hany etkezes van kivaltva?

Illetve darabos eteleket hogy vezettek be nekik?


2023. márc. 7. 15:44
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

Reggeli tejpép. Kb.120 ml vízből csinálom.

Tízórait nem eszik, így általában a reggelibe teszek neki gyümölcsöt.

Ebédre főzelék, kb.100 gramm. Vagy heti 1x gyümölcsös kaja.

Délutáni alvás előtt 150 ml tápszer.

Uzsonna/korai vacsora tejpép, kb.150 ml vízből.

Este lefekvésnél 180 ml tápszer, és éjszaka is 180 ml.

2023. márc. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az lemaradt, a darabos ételeket úgy vezettem be, hogy csipegettem neki a mi kajánkból. Pl.kenyeret, zsemlét, sajtot.
2023. márc. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%

7hos.

Reggel felkel (6-7-8) kozott. Elso tapszer.

Kovetkezo etkezes:3 orankent eszik.

Nestle kekszes,vagy kakaos,vagy vanilias puding.

Kov etk:zoldseges husos vagy bebietel,vagy en fozok neki.

Kov etk: Gyumolcsos bebietel,vagy turmixolok gyumolcsoket babakekszel.

Esti utolso etkezese max:21ora. Tapszer.

Ejszaka alszik vegig 😁

2023. márc. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt elfelejtettem,hogy nem kap darabosat meg. Volt egy hipp-es bebikaja ,darabosabb volt a megszokottnal,nem tetszett neki. Felek ,hogy nehez lesz a daraboshoz szoktatas,mert ami darabosabb nem akarja elfogadni…
2023. márc. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát én sokszor nem tudom,hogy jól csinálom-e egyáltalán..néha olyan összevisszaság is van. :D Néha mintha nem tudnám kialakítani,hogy jó legyen ez az evős téma. 8 hónapos jövőhéten.

5-6-kor kel,itt 160 ml tápszer kb.(azért kb.,mert van hogy több,van hogy kevesebb) 8-kor megint eszik tápszert,itt is átlag 130-160 ml,próbáltam előrébb hozni a tízórait,de az eddig nem vált be így.

10-11 körül tízóraizik gyümölcsöt szokott(plusz gabona pl.)-ebből átlag 150-160 gr-ot megeszik.

13-14 körül ebédel,ezt nemrég kezdtem bevezetni,főzeléket szokott husival,ilyesmit. Napokban fél adagot evett,majd rá kért még tápszert,tegnap már 180gr-ot megevett,most is 160 gr-ot. Aztán majd kiderül. :D

17körül szokott még tápszert 160 ml.

majd 20 óra körül még 160 ml-t kb.,van hogy többet.

Viszont ezek nálunk amikor durván fogzós nap van borulnak. Olyankor keveset is eszik,inkább többet bír kanállal olyankor. Meg ha valami változik,mozgása,fogzik,stb,hajnalba is fent van akkor és többször ilyenkor éhes is 3 körül. Ott is megeszik 160 ml-t akkor. Szokott még babavizet inni folyadékként kajcsi mellé,utána is. Darabosnál annyi,hogy amit lehet már csak villával töröm össze,vagy a turmixot hamarabb leállítom pl.

Kérdező nálatok hogy van a napirend?

2023. márc. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Mazipa ***** válasza:

Enyem is 7 honapos.

5-6 korul kel- 180ml tapszer.

7-8 kozott reggeli- zabkasat vagy tk reggelizopehely mindkettot tejjel keszitve plusz gyumolcs.

11:30-13:30 kozott (alvasoktol fuugg) ebed: kb 200 ml. Husvagy hal zoldsegekkel (uveges vagy hazi), vagy spaghetti, stb. Ha kevesebb a foetel akkor kap meggyumolcsot.

15-korul tapszer (max 180 ml)

17:00-17:30- vacsi. Altalaban baby rizs gyumolccsel.

19:30-korul, lefekveskor meg megkinalom tapszerrel, de itt marcsak kb 120 mlt szokott maximum enni. Ejjel1x ebred, olyankor lemegy a 180 ml megint.

Az etkezesek kozott, ha olyan van piritost, sima kenyeret vagy baba pufit, pufirizst szokott majszolni. Ezeket csak a kezeben nyomom, es eszik. Imadja,foleg ha Jon a foga. Bar meg egy sincs neki. 😍

Ez az atlag napirend. Amikor fogzik, Nala is borul. De ez az atlag.

Ja,darabosabban eszik amugy, a puret mar nem nagyon szereti, inkabb csak gyumolcspuret.

Kb a harmadik hettiol kezdve villaval torom ossze neki .

Eveskor forralt, hutott vizzel kinalom. Szerintem amugy a foetkezesek kozti tapszereket mar nem sokaig Keri mar, inkabb ragnivalot igenyel.

2023. márc. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!