Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mennyi idő után érdemes egy...

Mennyi idő után érdemes egy étkezést kiváltani teljesen? Első étkezés kiváltása után melyik étkezés legyen a következő, amikor pépet kap? Mi a menete általában? Ti hogy csináltátok?

Figyelt kérdés
Lassan 6 hónaposan már eszik krumplit, sütőtököt, sárgarépát, céklát, meggyet, almát, szilvát. Legtöbb ezekből házi, fagyasztóból, mint pl a meggy és a szilva. Délelőtt 10 óra körül kap pépet az előbb sorolt zöldségekből-gyümölcsökből. Általában 2-4 féle alapanyagból készítem neki, sokszor keverten (meggy-szilva, cékla-alma a favorit jelenleg). Még csak kínálgatom őt, annyit eszik, amennyi jól esik. Most már jóval többet eszik belőlük azért, olykor nem is kér utána tápszert. Van olyan nap, amikor kér utána kicsi tápszert, vagy csak kb egy fél óra múlva enne újra. Ha valamivel később kér tápszert, akkor nem elég laktató neki a gyümölcsös pép? Kínálom vízzel is, de azt annyira nem fogadja el. Nem szoktam lemérni, hogy hány grammnak felel meg a pép, de kb azonos mennyiséget csinálok minden nap, a kis tányérkája alapján. Érdemes lenne mérni?

2023. márc. 7. 16:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Ne mérd, felesleges. Ha szeretnéd hogy laktatóbb legyen akkor érdemes bele némi húst (csirke- vagy pulykamell natúr párolva, majd pürésítve) is tenni. Ha megpárolsz mondjuk egy egész csirkemellett majd pürésíted (némi víz és botmixerrel szépen meg lehet csinálni) akkor ezt érdemes jégkockatartóba tenni, megfagyasztani. Utána érdemes a jégkockákat áttenni egy zacsiba és így tárolni, hogy a formát tudd újra használni.
2023. márc. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kimaradt: a második étkezés nálunk az uzsonna volt. Mindig ha volt újdonság, azt délelőtt kapta, hogy ha fájna tőle a hasa ne az éjszakánk legyen műsoros, uzsira pedig mentek a megszokottak.
2023. márc. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

7 hónapos korra írta a táblázat a csirkét és a pulykát, amit a védőnőtől kaptam. Még így hamarosan 6 hónaposan is adhatom neki?


Nagyon jó ötlet ez a jégkockás megoldás. Köszönöm az ötletet! :) Ha lefagyasztok adagokat ilyen jégkockás megoldással, akkor hogy olvasszam ki? Nem lesz túl vizes utána? Simán hozzátehetem pl a krumplipüréhez?

2023. márc. 7. 17:03
 4/9 anonim ***** válasza:

Ne vedd ilyen szigorúan a táblázatot, minden gyerek más, és mindegyikük máskor igényli a plusz hozzáadott fehérjét.

A jégkockákat én egyszerűen beledobtam a forró krumplipürébe, szépen felolvadt-oldódott, közben le is hűtötte a krumplit. :D Csak akkor lesz vizes ha a botmixerezéshez sok vizet teszel bele, de valamennyire szükség van sajnos, hogy elvigye.

Apropó krumpli: nálunk nem szólt a védőnő, saját káron talnultuk meg, hogy nagyon fogja a hasat, iszonyatos szorulása lett tőle a gyereknek. Érdemes őszibarackot vagy paradicsomot tenni bele, az kiegyenlíti ezt a hasfogó hatást (tudom, azt későbbre írják, de nélküle folyamatos szorulása lenne a babának).

2023. márc. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Bio paradicsomlevet (hacsak nincs az is a fagyasztódban :D ) a dm-ben tudsz venni, bontás után szintén érdemes jégkockákra fagyasztani, mert gyorsabban romlik, mint ahogy fogy.
2023. márc. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen, mi is megtapasztaltuk a nehéz székletet. Egyik nap krumplisat kapott valamivel, utána meg sárgarépát valamivel. Sárgarépára gyanítottam utólag, de akkor ezután a krumplira is figyelek. Nekem sem jelezte a védőnő. Köszönöm, hogy megírtad! :) Emiatt szoktam keverten adni, több gyümölccsel, hogy kicsit könnyebb legyen a pocakjának.


Van paradicsom is a fagyasztóban, igaz mosva és kockára vágva. Az nem túl savas neki még? Simán nyersen turmixolhatom neki vagy főzzem kicsit azzal együtt, amihez kapja aznap?

2023. márc. 7. 18:01
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
6 honapos kortol MINDEN adhato, kiveve mez. Olvass utana a 2023-as ajanlasnak kulfoldi szakmai oldalakon.
2023. márc. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem kell hőkezelni, egyszerűen add hozzá. Először mint minden bevezetésnél csak keveset, egy-két nap mutatóban adott paradicsom után pedig abból is adhatsz neki rendesen (addigra már kiderülne, ha bármi baja lenne vele).
2023. márc. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Mazipa ***** válasza:

Nekem bevalt, hogy megneztem a bebi eteleket a boltban, mi van benne. Igy tudom, hogy kb mi adhato adott korban.

Mondjuk mi nem Magyarorszagon elunk, itt nincs ugy tulparazva a hozzataplalas.

5,5 honaposan kezdte mindketten gyerekem. Az elsore mondjuk mar alig emlekszem 😅

A kicsi most mult het honapos. Mar harom etkezes ki van valtva. Kb eszre sem vettem..

En az ebedet valtottam ki eloszor. Aztan a vacsit, es kb masfel hete mar reggelizik is.

A ket for etkezes kozott tapszert kap, es Minden etkezes utan vizzel is kinalom. Ebednel kozben is szokott inni.

Reggelire zabkasat kap, vagy mas tk pelyhet, sima tejjel.

Ebedre zoldseget hussal vagy hallal+gyumolcs puret is, ha meg ehes.

Vacsira baby rizst gyumolcs purevel, vagy magadban, ha izesitett.

Elkezdett mar "nasizni" is. Ez az etkezesek kozt valami kis finger food. Fogzik is, igy jolesik neki tizorainal vagy uzsinal majszolni valamit. Ez egyelore piritos vagy pufirizs, esetleg pufi.

Foga meg nincs, de nalunk mindenkinek kesom jotteka fogakat, viszont ez senkitnem zavart.

A Nagy is 10 honaposan mar pl vacsira siman evett korozottet (hagyma nelkul) paradicsommal es kenyerrel.

Egyebkent a legfrissebb ajanlasok szerint az a Jo, ha minel hamarabb be vannak vezetve a dolgoktol.

Ja,meg annyi, hogy nalunk a teljesen folyekony pure talan ket hetig volt. En villaval jolsszetoromes kesz. Mondjuk het honapos korukra mar a bolti is darabodabb.

Nekem mindketten igy preferaltak, de vannak babak, akik lassabban allnak at a darabosra.

2023. márc. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!