Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Volt itt valakinek eves...

Volt itt valakinek eves zavaros gyereke ?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 22 honapos kisfiammal küzdök éppen mindegy mit fozok sutok semmit sem hajlandó megenni csak a csipsz joghurt.. hiába eheztetem ki 2 napig nem kap enni nem érdekli vizet iszik aztán elvan így én már ki készülök eroltetem bele az evest de sztem fogyott is.. mi a teendo? :( eddig egész jól evett. Hozzateszem másnál eszik csipszet,néha krumplit hust anyosomeknal. De valahogy azt hiszem én rontottam el az eroltetessel.. mit tegyek? :( sajnálom nagyon. Orvoshoz hétfőn megyünk. Addig valami otlet?
2023. ápr. 20. 09:29
 1/10 anonim ***** válasza:
28%
Mi a baj a joghurttal?
2023. ápr. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Evést soha nem szabad erőltetni, mert csak azért se fog enni. Ez idősebb gyereknél is így van. Adj neki választási lehetőséget: "vajas kiflit vagy inkább májas kiflit szeretnél enni?". Ha nem kér akkor ne erőltesd. Tapasztalja, hogy már nem erőlteted, nem vagy emiatt ideges, akkor ő is másképp fogja kezelni az evést.
2023. ápr. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
2-es válaszoló vagyok. Chipset meg nem kell venni és akkor nem kér. Amikor kéri, akkor megmutatod neki, hogy nincs több, elfogyott. Megkérdezed helyette kér-e esetleg valamit enni.
2023. ápr. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igazatok van attól felek éhen fog halni :(
2023. ápr. 20. 10:38
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog éhenhalni.
2023. ápr. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%

Enyém is válogatós. Aztán persze jönnek a tanácsok, hogy tegyék elé több félét,ne görcsöljek rá,nem eszik max majd éhes lesz.

Mire én: ne mondd eddig nem próbáltam szerinted több félét adni,nem mosolygok mikor nem kéri vagy nem csináltam, hogy akkor nem kapott enni? És ezek szép elméletek,de ha nem akar enni akkornem fog,de nem ő fogja hallgatni a torkaszakadtából éjjel üvöltő éhes gyereket. Könnyű úgy tanácsot adni, hogy a másik közben gyerekmentesen vagy felnőtt gyerekkel itthon alszik...

Továbbra is birkatürelemmel csinálom, van választéka,nem kap csak szemetet stb de továbbra sem hajlandó semmi mást enni csak virslit és sült krumplit. Én legutóbb 3 nap nemevés után adtam fel.igenis képes napokig nem enni. Mindent kap,velünk eszik,de csak azért se eszik,van ilyen gyerek és itt a nevelés nem segít mert ő egyszerűen nem igényel többet,persze továbbra sem adom fel csak most már nem húzom fel ezen magam hisz nem fogy ,így is szépen növekszik,majd később kap plusz vitamint ez van. Talán a bölcsi segít a helyzeten.

2023. ápr. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
40%
Ez nem evészavar, hanem hozzá van szokva, hogy megkapja, amit kér, még ha az Sz*R is (pl csipsz - hogy merül fel?). Rendes étkezés együtt, közösen, ohne képernyő, ohne nasizás. Fog enni. Jó példát kell mutatni.
2023. ápr. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok. Nagyon rossz evő a gyerekem, pedig már lassan 5 éves. Mégis ritkán, de elfogadja, ha kínálom. Alig eszik meg valamit amúgy. Tésztákat mostanában megeszi, de már más ebédet semmit. Egyáltalán nem stresszeltem soha ezen. Amikor nagyon éhes volt, akkor elkezdett enni egy üres kiflit vagy zsemlét. Oviban is rosszul eszik, de 1-2 dolgot legalább megkóstol. A nagy is ilyen volt nálunk és kinőtte. Mindig főzök és mégis ilyen a gyerekem. Gyümölcsöt egyáltalán nem eszik, pedig mi igen. Három gyerekem van, a legkisebb eddig jól eszik. Az ovisom rengeteget mozog és mégsem akar jól enni. Az orvos a nagynál azt mondta ez gyakori a gyerekeknél, de soha ne erőltessem az evést. Tapasztalat miatt nem aggódok ezen.
2023. ápr. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a gyerekek több mint a fele ilyen válogatós, majd kinövi. Éhen halni nem fog. Végül is ha eszik szénhidrátot, tejterméket, meg némi gyümölcsöt (pl tasakos gyümölcs puret, gyümölcs szeletet a legtöbb gyerek azért elfogadja, aki a sima gyümölcsöt nem is) akkor valószínűleg bejut minden nélkülözhetetlen tápanyag.
2023. ápr. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igazság szerint miután kiirtam a kerdest jobb napunk volt többet evett… vettem neki egy immunotrofinat így lehet az sekrentette jobb etvagyra :) Koszonom nektek
2023. ápr. 20. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!