Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Normális, hogy 1 évesen még...

Normális, hogy 1 évesen még csak kóstolgat?

Figyelt kérdés
Most múlt 1 éves a lányom, adogatok neki naponta többször mindenfélét, ami a házban van, a saját felnőtt ennivalónkat, baba pürét, de nem nagyon eszik semmit csak a tápszert. Abból viszont hihetetlen mennyiséget, és még mindig kel éjjel is enni. Hízni 120 grammot hízott előző hónapban, nem sovány így sem, de azért örülnék, ha jobban enne. Mindent eszik, amit adok neki, de csak keveset. A felnőtt ennivalót épp csak megkóstolja, püréből 50 grammokat eszik, ami szilárdat adok (pl. Gyümölcs darabok, keksz, kifli) azt leginkább csak széttúrja és elkeni mindenhol. Napi 1000-1200 ml tápszert iszik, ami borzasztó sok szerintem, a vizet plusz szilárd kaját nem fogadja el helyette, kifejezetten tápszer kell neki. Szilárd evése után (amikor már nem kell neki több), akkor még egy teljes adag tápszert megiszik utána, mintha semmit nem evett volna. Ez normális? Nem kéne már többet ennie? Tudom valahogy motiválni, hogy több szilárdat egyen? Vagy csak várjak, majd rákap magától?
2023. jún. 5. 13:07
 1/9 anonim ***** válasza:
23%

1 évesen már kellene, hogy ki legyen váltva 2-3 étkezés, ami nem csak kóstolgatást jelent, hanem azt, hogy jól is lakik. De mivel tudjuk, hogy minden gyerek màs tempóban fejlődik, ezért akàr még bele is férhet.

Az már viszont baj és figyelemfelhívó, ha tápszeren kívül más folyadékot nem iszik.

Az én gyerkőcöm ugyanez csinálta. Ő autista...

Persze ez nem jelenti azt, hogy nálatok is ilyen jellegű probléma van!!! De ha csak 1-2 fajtát eszik/ iszik az annak a jele is lehet.

2023. jún. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszod! Iszik vizet, csak ha pl. tápszert akar, akkor hiába kínálom a vizet, az nem jó. De ha evett egy kekszet, akkor utána iszik pár kortyot. Enni is majdnem mindent megeszik, még a fokhagymát is megeszi töményen, csak a mennyiség kevés. Nem válogatós és kifejezetten szeret kóstolgatni, van hogy sír és kapaszkodik fel az etetőszékre, hogy szilárdat akar, de ilyenkor is csak keveset eszik. Napi 3x adok neki nem tápszert, de még sosem volt olyan, hogy jól lakott volna vele. Ezen kívül a fejlődése teljesen rendben van, kifejezetten gyorsan fejlődő kicsi lány, úgyhogy egyelőre még nem aggódom az autizmus miatt.
2023. jún. 5. 13:23
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, normális. Másfél éves korra elvárt a mennyiségi étkezés.

Addig is fordíts figyelmet arra, hogy minél több dolgot kóstoljon, megismerjen.

A gyomra meg csak akkora, mint a két ökle. Picike mennyiségtől is tele van.

2023. jún. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%

1-es vagyok.

Persze,ez így rendben van. Nem is kell aggódni!

Én csak leírtam, hátha valakinek hasznos lehet ez az infó is. :)

2023. jún. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális. Nem sok a tápszer se.
2023. jún. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%

4, mi, a hülyeség?

Nem kell kiváltani egy étkezést se 1 éves korig. Nem elvárás.

Nyilván, ha olyan jó étvágyú a gyerek, akkor nem kell visszafogni, de egyáltalán nem cél a kiváltás, így nem is kudarc, ha nem megy.

A hozzátáplálás 1 éves kor alatt pont hogy elsődlegesen csak kóstoltatás, a különböző ízekkel, textúrákkal való ismerkedés.

2023. jún. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%

1 éves korig HOZZÁ(MELLÉ)táplálás van. Tápszer,anyatej mellé!

Nem helyette!


Nem kell kiváltani étkezést. Pont a kóstoltatás a lényeg, hogy ismerkedjen az ízekkel,állagokkal.

2023. jún. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
62%

Nekem mindkét gyerekemmel nagyon nehezen ment a hozzátáplálás.

Eleinte nagyon kínlódtam a szoptatással, fájt a mellem, el is döntöttem, hogy fél éves korára már leszokik a gyerek.

Csak hát ő meg mást döntött.

Gyakorlatilag semmit nem volt hajlandó megenni, 1 éves koráig szinte csak szopott a lányom. Kérdeztem is a gyerekorvost, hogy ez így rendben van-e, hiszen lehet olvasni, hogy húst mindenképp kell már adni nekik, mert kiürül a vaskészlet, amit az anyaméhben összeszedtek. A gyerekorvos kiröhögött, azt mondta, ez hülyeség, van az anyatejben is vas, ha olyat eszem. Amúgy meg a gyerekem úgy nézett ki, mint egy felfújt lufi, egyáltalán nem olyannak látszott, mint aki éhezik. Szó szerint azt mondta, addig örüljek, amíg csak szopik, mert akkor nem kerül káros anyag a szervezetébe.

Babafőzeléket nem volt hajlandó megenni, egyféle tejpépet, meg a brokkolit, meg az almapapit, nekünk ez volt a menü. Nem autista.

1,5 évesen meg lekapta az asztalról a fasírozottat, és elmajszolta, csak néztem, előtte mindentől öklendezett, azt meg simán betolta. Azóta eszi, amit mi. Már 15 éves, és jelenleg fejlődésben lévő szervezet, nem tudok neki olyan kaját adni, amit meg ne enne.

A fiam hasonlóképp, csak neki még a szopás se valami nagyon ment, neki kellett a tápszer. Ő is csak egyfajta tejpépet volt hajlandó megenni, meg a sütőtököt.

Azt tudom, ha bekerültünk volna a kórházba, a gyerekosztályon keresztre feszítettek volna. 5 hetesen sajnos voltunk, és ott volt egy egyéves kisfiú, aki nem evett, csak szopott, hát rendesen leszedték róla a keresztvizet. De az én gyerekorvosom meg védőnőm szerint ez nem volt probléma.

2023. jún. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a választ! Akkor várok még türelemmel. :)
2023. jún. 5. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!