Baba hozzá táplálás?

Figyelt kérdés
Érdekelne ki mit ad a babájának enni, pl. fôztök neki, azt hogy készítitek, amit magatoknak főztök levest abból veszitek ki a zöldséget vagy külön a babának párolni., üveges bébi ételek ?!
2023. jún. 8. 13:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk most 11 hónapos múlt. Az első időszakba neki külön főztem,pároltam kis egyszerűket,amíg be nem lett vezetve sok minden. Ha rohanós nap volt valami miatt,akkor üvegeset adtam. Most igazából szinte azt eszi,amit mi meg már darabosan eszi,nem pürésen,kivéve ha olyat csinálok. Annyi,hogy mi rendesen fűszeresen szeretjük az ételeket,ezért vagy az van,hogy például csinálunk húslevest,akkor addig csak enyhén fűszerezzük és neki külön kivesszük,majd a miénket fűszerezzük ahogy szeretnénk,ez az egyik. A másik,amit szoktam még,hogy ugyanazt csinálom neki,csak külön edényben főzöm és enyhe fűszerezéssel só nélkül,ez a gyakoribb. Illetve ő tejfehérje allergiás is lett,úgyhogy mostanában ugyanúgy tejmentesen szoktunk mi is főzni szinte. Imádja a kiflit,úgyhogy szoktam sütni tejmentes kiflit magunknak. Rá kencéket,de abból is úgy szoktam,hogy például padlizsánkrémet neki egyszerűen bababarát módra,veszek ki belőle,a miénket több fűszerrel. Most is van,hogy valahova mennünk kell vagy bármi,akkor üvegeset szokott enni. Ugyanúgy megeszi azt is,meg a főztöm is szerencsére,lekopogom. :D Még eddig. Édesburgonya a kezdetektől nagy kedvenc meg a brokkoli,cukkini imádja konkrétan. Meg én ha főzök neki szeretek előre 2 napra,másnap akkor nem kell. Szereti a főzelékeket is,tepsis dolgokat is,leveseket,evett már lecsót,ilyesmiket,igazából amiket mi is. Most például csirkemellet evett tejszínes(rizstejszín)spenótos édesburgonyával fűszerek nélkül. De mint írtam,11 hónapos,6-7 hónaposan csináltam neki például főtt krumplit husival(amikor már be lett vezetve a hús),sütőtököt csináltam neki pürésítve,almát krumplival megfőzve,akkor alma-hússal,ilyen kis egyszerűket.

Hogy jól csinálom-e vagy sem,azt meg kitudja,csak csinálom. Próbálok sok mindenre odafigyelni,de mindenre azért én sem tudok. :D

2023. jún. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
1#-es vagyok. Nem tudom amúgy ilyesmikre voltál-e kíváncsi.
2023. jún. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
39%

Eleinte érdemes neki külön főzni, hisz a sajátod olajos, sós, fűszeres. Aztán később lassan hozzászoktatni a ti ételeitekhez, kb 1 éves korától. Nyilván akkor sem lehet meg mindent ,amit ti, de oda lehet figyelni.

Míg pici 3 perc alatt elkészül az étele, pici adagokat eszik. Az pedig hogy főzöl neki vagy üvegeket adsz egyéni döntés kérdése. Mostanában esetleg még penztárcáé, mert 6-700 Ft egy üveg étel. Én vegyesen adtam neki sajátot és üvegeset, hogy azt is megegye, ha épp megyünk valahová. Gabonas gyümölcsöket pl nem kotyvasztottam, azt üvegeset kapott.

2023. jún. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én blw módszerrel tápláltam hozzá, annak az elveit követtem.

Falatkákat kapott, a korának és ügyességének megfelelő állagban és méretben.

A blw egyik alapelve, hogy a baba azt eszi, amit a család, így tettem én is, a mi ételeinkből kapott ő is az alapszabályok betartásával.

Ha érdekel, Okos Timi ír erről az oldalán, van instája is, és van facen egy szuper blw csoport.

2023. jún. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
1# Írhatok?
2023. jún. 8. 15:02
 6/8 anonim ***** válasza:
83%

Én elsőre almával kezdtem mind a 2 gyereknél. Lereszeltem, ennyi.

Utána jött a krumpli. Külön főzve sima vízben.

Aztán egyre több dolog. Eleinte külön főztem. Lányomnál próbáltam, hogy a mienkből kiszedni, de kiütései lettek a sótól. Így még egy kicsit főztem külön neki.

Majd szépen apránként egyre többet kaptak a mienkből, elhagytam a külön főzést.

2023. jún. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
1# vagyok. Igen.
2023. jún. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is BLW módszert választottam. Azt eszi amit mi, önállóan. És minden nap öröm nézni hogy milyen ügyesek tudnak lenni a babák ha hagyják őket érvényesülni. Csak ajánlani tudom☺️
2023. jún. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!