Korai lenne elkezdeni ?

Figyelt kérdés

Egy hét múlva 5 hónapos lesz . De kinézi a kaját a számból és a biogia kanállal adom neki . Úgy eszi már mintha fagyi lenne vagy nem tudom 😅

Jól is tartja már magát. Ölemben nagyon szépen ül persze fogni kell még.

Gyerek orvos szerint elkezdhetem de ajánlott a 6 hónap . Viszont tudom enne már . És azt mondta csak zöldséggel lehet kezdeni.

Mit tanácsoltok ? Elkezdtem a hozzátáplálást? És mivel kezdjek ? Nap melyik szakaszban ? Napi egyszer ? Mennyit adhatok ? Egy fajta ételt hány napig ? És ha váltok ételt hadjak e egy nap szünetet közte ?


Köszönöm !


2023. jún. 16. 08:48
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Ha csak anyatejes, akkor érdemes megvárni a 6 hónapot. Ha tápszeres vagy vegyes, simán mehet már. Beültetheted dönthető etetőszékbe, úgy neked is kényelmesebb.
2023. jún. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%

Én várnék 6 hónapos korig...De

Almapürével kezd..

mindig reggel minden kaját mert ha allergiás rá ne éjszaka kelljen orvosjoz menni.

Először 1 2 kanállal majd másnap többet..monsjuk nálam nem 1 2 kanál voltmár elsőre sem..

Kb 3 4 napig adhatod..utána válts

2023. jún. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%

Én 5 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást pedig 100%-ban anyatejes volt a gyerek.

Gyümölcs, zöldségpüré. 6 hónaposan hús. 1 éves koráig szoptattam

2023. jún. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
Bocsi de valaki mondjamár el hogy egy tápszeres pocija miert lesz hamarabb kész a kajára mint az anyatejes???
2023. jún. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
58%
Várd meg a 6 hónapos kort. Nèzi, mert kívàncsi. Attól mèg nem lesz kész az emèsztőrendszere rà.
2023. jún. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
25%

Olvastam én is a hat hónapos korig várást, viszont én azt mondom hogy babafüggő. Egyeztettem a gyerekorvossal, ő mondta hogy 4 hónap után már adjak neki kanalasat. Annyi az előzmény, hogy nagyon nagy baba lett, a tej két hónap után már nem volt elég neki, aztán tápszerezés után is mindig sírt ha elfogyott. Persze jöttek a bukások is. Édesburgonyával kezdtem végül, hát olyan boldog volt mint még sose.

Viszont a másik gyerekemnél 5 hónap után kezdtem el, hát ő nagyon nem örült semmilyen kajának sokáig, pedig ott gyümölcsökkel kezdtem. Szóval meg kell érni rá.

2023. jún. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
30%

Én mind a 2 gyerekemnél elkezdtem 4hónaposan, mert partnerek voltak benne. Nem egyből etetéssel, hanem kostoltatással.

Alma, krumpli, répa. Ezekkel kezdtük.


Gyerekorvos és védőnő is támogatott benne.


A who-ra meg magasról teszek. Azért ajánlják a 6hónapot, hogy minél tovább vedd a drága tápszerüket.


Ha elfogadja, nem köpi ki akkor próbalkozhattok. Te vagy az anyja, te látod rajta. Ha nem megy, akkor sem vagytok elkésve, megpróbálod legközelebb :)

2023. jún. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm ! Hamarosan elkezdem . Én is gondoltam az edesburgonyara . Anyukám idejében 3 hónap volt az elő írott . Már meg 6 . :/ és almával kezdte velem is. És jól vagyok :)
2023. jún. 16. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!