Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért nem tud semmit megrágni?

Miért nem tud semmit megrágni?

Figyelt kérdés

8 hónapos korában elkezdtem bevezetni a darabos ételeket, de szó szerint sehol nem tartunk. Most 12 hónapos.

Mindent csak elszopogat, vagy lenyel úgy ahogy van.

A kekszet próbálja rágcsálni, elől azzal a 6 fogával.

Eddig kenyeret, pogácsát evett, ami "keményebb", tehát nem egy puha zöldség pl, de újabban addig forgatja a szájában, hogy galacsin lesz és kiköpi.

Hiába eszek vele, és mutatom, hogy oldalt is lehet rágni, nem jön rá, mert ott nincs foga, csak ott próbálkozik kicsit,ahol foga is van.

De most addig nem fog rendesen enni, amíg ki nem jönnek?

Borzasztóan kétségbe vagyok már esve, mert senki olyat nem ismerek, akinek 1 évesen nem képes darabosat enni a gyereke.

Igénye lenne rá, mert a szájába rakja, de most már az a minimális siker is, ami volt, visszafejlődött.

Húst például egyáltalán nem tud enni, mert azt nem lehet elszopogatni.

Egyébként túl sokáig nem is gyakorlja az evést, mert 5-10 perc után csak eldobálja, idegből lesepri a tálcáról.


Amúgy minden másban nagyon ügyes, egyre több szót mond, 2 hete elkezdett járni, és mindig mindennel időben is volt, ahogy a "nagykönyvben" van, de ez az evés valami katasztrófa.


2023. jún. 21. 11:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom nem fog igy maradni. Most meg csocsal, szopogat, de idovel majd harapni is fog. A mas gyerekehez valo hasonlitgatast pedig felejtsd el. A jatszoteri tortenetek nagy resze tulzas, csak a nok szeretik bosszantani egymast.
2023. jún. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem a játszótéri anyukákra gondolok, hanem családon belül, soha nem volt ilyen, és persze fáj, ha mindenki mondja, hogy ilyenkor már rég azt kellene ennie, amit mi eszünk.

Most igazából az frusztrál, hogy azt is kiköpi, amit eddig megevett. Úgy éreztem végre haladunk kicsit előre,de most egyik napról a másikra visszafejlődött az evése.

2023. jún. 21. 11:25
 3/12 A kérdező kommentje:
Meg hát azért nem most kezdtem el neki bevezetni, hanem 4, lassan 5 hónapja. Ennyi idő alatt azt gondoltam, hogy simán megtanul rendesen enni.
2023. jún. 21. 11:27
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Én csak a lányom esetét írom le. Lehet, hogy nálatok teljesen más van. Ő a darabosat elkezdte enni, kb. 9 hónaposan, de a normál kajara azóta sem tudtunk áttérni (6 éves!). Nem tud jól rágni, húst egyáltalán nem eszik. Pufi meg ilyeneket tud simán, de rájöttem, hogy az elolvad a szájában. Szóval a darabos bébi kaját 3 éves koráig ette. Azóta neki az ebéd üres rizs, üres tészta, néha krumpli. Nála valami ragasi nehézség van, ami mellé egy sor logopédiai gond is társul: beszedhiba, beszédértés. Ő is csinálta ezt, hogy a falatot kiköpte, vagy inkább csak ordított, hogy szedjem ki a szájából. Most már azt megtanulta, hogy el se kezdi enni a keményebb ételt.
2023. jún. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Az én lányom próbálkozik a rágással, de csak ott ahol foga van, tehát csak elől rág valamennyire. Most mondjuk jönnek az őrlő fogai is, az egyik már eléggé szúr, de nem tudom hány hét vagy hónap még mire előbukkan, és,hogy akkor lesz-e bármi változás.

Darabos bébiételt nem is adok neki, mert abból egyszer hányás lett, a dokink is javasolta, hogy vagy teljesen pépes vagy rendes darabos legyen, mert az ilyen kevert sok gyerkőcnél öklendezést, hányást okoz, mert nem számít a sima pépben a darabokra.

2023. jún. 21. 11:35
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyerekem kb másfélévesen (amikor bölcsibe került) kezdett darabosat enni, addigra állt rá készen. Addig csak kóstolóba kapott néha szilárd dolgokat, meg sokszor pirítóshéjat rágcsálni, mert a rágást meg kell tanulni, az nem jön magától. Másféléves koráig 90%-ban püréztünk, utána egyik napról a másikra átállt a szilárd kajákra. Mindenevő, jó étvágyú, tisztán beszélő gyerek, 3 éves.
2023. jún. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%
Meg kell nézetni az arc/szájizomzatát,nem gyenge-e.
2023. jún. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Néztük, nyelve sincs letapadva, mert az meg fel lett vágva pár naposan. Tehát elvileg nincs gond.
2023. jún. 21. 12:56
 9/12 anonim ***** válasza:
71%
De Dévényes vagy gyógytornász nézte? Vagy ti szülők?
2023. jún. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Először gyógytornász, aztán elvittük dévényeshez is, mert azt mondták az a tuti, ha az is megnézi. És a két legjobb szakemberhez vittük.
2023. jún. 21. 13:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!