Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 5 hónapos lesz a kislányom,...

5 hónapos lesz a kislányom, és azt mondta a védőnő, hogy el lehet kezdeni a hozzátáplálást. Tápszeresek vagyunk. Ti mivel kezdtétek, és hogy haladtatok? Kaptam tájékoztató lapot, de szerintem babot még nem kéne adni, szóval elég értelmetlen. Help!!

Figyelt kérdés

2023. jún. 26. 15:53
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem tisztában vagyok az alap gyümikkel csak a kombinációk, a mennyiség meg egyéb tanácsokra lenne szükségem, hogy ti mikor hogy adtátok, vagy almán kívűl mást is adtatok-e ilyesmi. Gluténnal például úgy vagyunk, hogy a háziorvos azt mondja minél hamarabb adni kell, a védőnő meg azt hogy 7-8 hós koràtól.
2023. jún. 26. 15:59
 2/13 anonim ***** válasza:
60%

Előszőr is ne stresszeld túl, ne gondold túl.


Én úgy csináltam, hogy első körben alma reszelve, krumpli főzve, törve, répa, barack, szóval az alapok.

Annyit adtam, amennyit kért. Sosem számolgattam, méregettem. Ha aznap nem volt baja tőle, másnap akár mast adtam neki.

Ha 2 dolog jó volt, nem fájta a hasa, kevertem.


Mi 4 hónapisan kezdtük. 5 hónapisan bevezettük a glutént. 6hónapisan már nem pürésítettem, darabkásan ette, akkor vettük hozzá a csirkemellet. 7 honapisan a tojást.

Mindig újakat, különbözően kombinalva.

Talán az első 2honapban főztem külön, utána a mi kajánkból szedtem ki azt ami mehetett.

Havi 1 étkezést valtottunk ki. 10hónapisan már azt és annyit evett, mint mi.

2023. jún. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
55%

Mi is tápszeresek voltunk, 4 hósan kezdtük a hozzátáplálást.

Alma, krumpli, répa, cékla, barack... ezekkel kezdtem.

Utána a husit vezettem be.

Majd azutàn a glutént és a tejtermékeket.

2023. jún. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%

A 3 nagyobbik lányomnálmi is 5 hónaposan kezdtük: alma, banán, krumpli, barack, répa ezek voltak az elsők, először csak pár falat, aztán napról napra több. Glutént 6 hónaposan kaptak. Kiflicsücsök, babapiskóta, kenyérhéj.

A negyediknél BLW-zünk, 6 hónaposan kezdtük. Azt hiszem sült csirkemell volt pároltzöldséggel az első amit evett, a következő meg a bolognai penne tésztával.

2023. jún. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
59%

Tàpszeresnèl is 6 hònapos az ajanlàs màr nagyon règ, a vèdőnőd le van maradva nagyon.

A mennyisèg a babàn mùlik, azt èrdemes szem előtt tartani, hogy egy èves korig az az ideàlis, ha a tàpszer marad a fő tàplàlèka. Első hònapokban èrdemes a tàpszer utàn kìnàlni, vagy ha BLW-ztek, akkor lehet teljesen függetlenül a tàpszeres etetèstől.

Ha dèlelőtt eteted először, annak az az előnye, hogy estère valószínűleg kiderül, ha allergiàs egy ùj ìzre. Ha dèlutàn eteted, akkor ha nagy maszatot csinàl, akkor előrehozott fürdetèssel egybekötheted a feltakarítàst.

Bármivel lehet kezdeni, ami nem veszèlyes a babàra. Minden orszàgban avval kezdik, ami az alap tàplàlèkuk. Glutènt legegyszerűbben ùgy lehet bevezetni, hogy odaadsz neki kiflicsücsköt ràgcsàlni, vagy főzelèket sürìtesz liszttel.

2023. jún. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
40%
Mindkét gyerekem tápszeres volt, a védőnő javaslatára 4 hónaposan kezdtük. Almával, sárgarépával, sütőtökkel, őszibarackkal, krumplival. Fél évesen csirke hússal, gluténnal (keksz gyümölcsbe keverve).
2023. jún. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
69%

Imadom ezeket a térítős anyukákat...


6hós az AJÁNLÁS. Nem tőrvény, nem szabály, nem előírás.

Csak egy ajánlás...

Emellett minden gyerek más, másak az igények. Valamelyik 4 hónaposan, valamelyik meg 8honapisan érik meg rá.

Aki 4 hónapisan kezdi el, mert megérett rá a gyerek, semmivel nem ítélendőbb el attol, aki 8 honapis korig vár, mert nem érett még meg rá.


Emellett aki még hisz a who-ban,az magára vethet. A kik eladtak a lelkükekt a gyógyszergyáraknak, persze hogy előírják a minél további tápszerezést. Hülyék lennének azt mondani, hogy nornál kajaval etesd a gyereked, változatosan, tapanyagdúsan, mint hogy megvedd a méregdrága tápszerüket.

2023. jún. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
59%
21 ève adtàk ki az ajànlast, hogy ne tàplàljanak hozzà tàpszeres gyereket sem túl koràn. Akkor mèg tudomànyos alapon működött a WHO.
2023. jún. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
De 21éve nem is 6 hónap volt az ajánlás
2023. jún. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Először győződj meg arról, hogy valóban készen áll a babád a hozzátáplálásra. Nyitja-e a száját, nyammog-e ha ti esztek stb.

Ha igen érdemes az alapokkal kezdeni, mint krumpli, répa, barack, banán, alma. Mindent pürésítve. Tudom kishazánkban az "almával" kezdünk a védőnői szentség még ma is, de jelenleg a piacon még inkább, vagy már sajnos csak savanykásabb félék kaphatók-ez pedig nyersen sok baba pociját megviseli. Így jobb ha párolva adod, de amiket mostanában én kóstoltam még így is savas volt.

-érdemes ősszel édesebbet vadászni majd.

A kezdetek kezdetén pàrolj és turmixolj, mivel csak kevés dolog ajánlott full nyersen a babának.

Borsónak héját sem adjuk, bab, lencse szintén csak átpasszírozva.

Amúgy Dobó Áginak tök jó hozzátáplálós youtube videói vannak. Nézd meg.

2023. jún. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!