Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mire kell figyelni a bébiétel...

Mire kell figyelni a bébiétel fagyasztásnál?

Figyelt kérdés

Most kezdeném eltenni neki fagyasztva a gyümölcsöt, zöldséget, de nem tudom mit kell előtte párolni és mit nem. Van erre valami szabály?

A gyümölcsöket pürésítve nyersen eltehetem?

A cseresznye/ meggy héját le kell szedni és ha igen hogyan?

Az eper, málna magja tényleg baj? És ha igen, akkor mikor adhatom neki?

Sárgadinnye pürésítve fagyasztható? Oké hogy elveszíti az állagát de ha már püré nem mindegy?

Zöldségekből miket lehet? Húst hogyan?

Az alapból mirelit zöldségeket és gyümölcsöket adhatom majd 1 éves kor után? Azokat is elég párolni?

Nálunk minden előbb megrohad mintsem hogy megennénk így mindenképp fagyasztani akarom, a friss nem működik.

Adjatok tippeket légyszives.


2023. júl. 1. 22:12
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

A husit főzve pürésítve jégkocka adagolóba raksz folpackot és abba,majd becsomagolod a tetejét.

A zöldségeket vedd mirelitbe és akkor főzd meg mikor.pürésíted és eszi a baba..

Eperrel málnával várnék kb6-8 hónapos koráig legalább és csak bébiétellel kínálnám nem sajátkészítésűvel.

Minden kell hőkezelni,nyersen szinte semmit nem.szabad adni

Cseresznyét,meggyet magozva,majd mikor előveszed kinyomod a héjából a gyümölcshúst.

Nem kell ennyire ráfeszülni egyszerü lesz a solog :) :)

2023. júl. 2. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Adj szezonálist és nem kell szórakozni.
2023. júl. 2. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Főtt krumplit ne fagyassz!
2023. júl. 2. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

Huhh

Hát pl én semmit nem fagyasztanék.


Szezonálisat adtam a tavaszi és őszi gyerekemnek is.


Ha gyümölcsöt/zöldséget fagyasztasz, utána undorító állaga lesz.


Nem tart sokáig megpucolni egy almát, vagy egy krumplit. Megfőzni megint nem órák kérdése...


Én csak frissen, esetleg másnapta ha maradt akkor adtam.

2023. júl. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%
Semmit nem fagyasztottam, szezonálisan kapott mindent.
2023. júl. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Gyümölcsöket minek párolni meg főzni?

Én nem párolgattam az almát meg a banánt.

2023. júl. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
41%

Én szoktam fagyasztani, de csak amiből épp csinálok egy nagyobb adagot, előre nem.

Pl az édesburgonya nagy sláger nálunk, azt héjában meg szoktam sütni (egyszerre egy kilót, mert úgy veszem) villával megszúrkálva, aztán ha kész egy kicsit hagyom hűlni, kiszedem a belsejét, és pürésítem.

Vagy most csináltam banánt, mert nem ettük volna meg mindet úgysem. Azt csak pürésítettem és fagyasztottam. Gyümölcsöt nem kell hőkezelni, mert kimegy belőle az összes tápanyag, nyugodtan lehet nyersen.

Ha most kezditek a hozzátáplálást, akkor elsőként gyümölcsökből mehet barack, az úgyis szezonális, alma, banán. Epret és málnát nem adnék még, illetve ahogy előttem is írták, eleinte abból inkább venném én is az üvegeset.

Ha fagyasztok, ahhoz vettem egy szilikon pürétartót, abba szoktam tenni, és úgy adagonként tudom fagyasztani. Aztán ha megdermedt átteszem egy zacskóba.

2023. júl. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
88%

7-es vagyok, csak hogy válaszoljak a többi kérdésre is:


A hússal én nem bíbelődök külön, dm-ben lehet kapni üveges csirkét és marhát, abból adok hozzá a pürékhez. De ha csinálsz, akkor igen, természetesen lehet fagyasztani is.

Sárgadinnye is fagyasztható pürésítve, szerintem krumplin kívül nagyjából ez mindenre igaz. Én fagyasztottam már cukkínit, brokkolit, borsót, karfiolt, édesburgonyát, banánt, mangót, almát, barackot. Mindet pürésítve a szilikon formában, ahogy írtam feljebb.

2023. júl. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!