Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 4 hónapos tápszeres babának...

4 hónapos tápszeres babának kezdjük lassan a kóstolgatást. Eddit a bébiétel nem nyerte el a tetszését, fintorog és kiköpi. Olvastam hogy van ízesített tejpép azt szeretném ki próbálni. Ti mivel kezdtétek?

Figyelt kérdés
2023. júl. 6. 13:59
 1/10 anonim ***** válasza:
47%

Épp ma kezdtük :)


Alma levét adtam neki elsőre, ízlett neki.

2023. júl. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Krumpli,majd sárgarépával kezdtük. Megpároltam, villával összetörtem és annyi főzővizet raktam hozzá, hogy épp csak sűrűbb folyadék lett, mint a tápszer, aztán szépen lassan egyre sűrűbb lett, olyan 8 honaposan kezdtem neki már csak villaval törni.
2023. júl. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
45%
Ez most megint darázsfészek lesz,de miért kezdtél 4 hónaposan,az ajánlott 6 hónapos kor előtt?Addig csak anyatej,vagy tápszerre érett az emésztőrendszer.6 hónaposan lehet kezdeni a burgonya,öszibarack,alma,répa,sütőtökkel Almát is először párolva ajánlottabb,mert savas.
2023. júl. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
43%
4 hónaposan ne kezd semmit. Bőven ráérsz 6 hónaposan. A 4 hónapos ajánlás elavult.
2023. júl. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
20 ève 6 hònap az ajamlas tàpszeres gyereknèl is. Mi banànnal ès főtt rèpàval kezdtük.
2023. júl. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%

A tejpép még korai.

Amúgy sem azért köpi ki, mert nem ízlik neki, hanem a nyelvkilökő reflex miatt, ami jelzi, hogy még nem áll készen a hozzátáplálásra.

És nem, a 4 hónapos tápszeres babát sem kell még hozzátáplálni, a fejlett országokban a 6 hónapos kor az ajánlott a hozzátáplálás megkezdésére.

2023. júl. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%

Azert kopi ki, mert nem kell neki, nem erett ra, es igy probalja jelezni neked !

6 honap a hivatalos ajanlas mind tapszeres mind anyatejes babanal.

Az ajanlasnak nem hiszel, a tiltakozo gyerekednek sem, hanem tovabb eroszakoskodsz vele. Gratula.

2023. júl. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%
Alma, őszibarack, ezek általában ízlenek a babáknak,de nálunk mindkét gyerek oda volt a sárgarépáért és a sütőtökért is.
2023. júl. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
88%

Lehet azért fintorog és köpi ki mert még nem érett meg rá.. 4 hónaposan ez a valószínűbb. 6 hónap körül érnek meg rá nyilván valaki előbb valaki később, érdemes figyelni a jeleket. ( pl.: nyelvkiöltő reflex megszűnik- lehet hogy azért köpi ki mert épp ez a reflex kapcsolt be)

Többi jel pedig a stabil törzstartás, érdeklődés az ételek iránt a

Ha MINDEGYIK megvan akkor lesz rá érett és lehet hozzátáplálni akár pürével akár falatkásan

2023. júl. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Na,szinte mindenki lepontozva,aki szerint korai.Hát akkor hajrá,oda se neki,hogy az emésztőrendszere nincs rá felkészülve.Amúgy meg ezzel az erővel egyáltalán nem korai a tejpép sem,mert 4 hónapos kortól ajánlott is van,és semmivel nem rosszabb,mint az alma,őszibarack,vagy a sütőtök.Sőt jobb,mert nem savas, mint a gyümölcs leve.
2023. júl. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!