Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Még orvos és orvos között is...

Még orvos és orvos között is teljesen elterő az ajánlás az 1 éves kor előtt bevezetett mogyoróval kapcsolatban. Hogyan adtatok,mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
2023. júl. 25. 12:59
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

A WHO ajánlása szerint az allergéneket is be kell vezetni 1 éves kor előtt, minél jobban kitolódik, annál nagyobb eséllyel lesz allergiás.

Mi még hozzátáplálás előtt állunk, én eszerint fogok eljárni. A lehető leghamarabb túl akarok jutni a mogyorón.

2023. júl. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

Mi a minél elöbb annál jobb elvet követtük.

9-10hónaposan mind a 2 gyereknél be lett vezetve.


Én egyáltalan nem görcsöltem rá.

2023. júl. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
Földimogyoróvajat nagyon korán, 7-8 hósan kapott, mert a férjem nagyon sokszor eszi. Nem véletlenül ez az ajánlás.
2023. júl. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
4 éve nem az volt ajánlás, hanem 1 éves kor fölött. Másfél évesen adtam talán. Nem lett rá allergiás.
2023. júl. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mivel ez mindig változik, (a WHO is) én nem paráztam túl

A lányomnak 7 éve még mogyoró, eper "tiltott" volt 1 év alatt. Az ikrekkel már a minél előbb annál jobb elv volt az aljánlás 2 éve.

Szóval megnéztem a táblázatot, aztán letojtam. Adtam ami szezonális volt

2023. júl. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
37%
Mi mogyoros chips szel inditottunk, 1 ev korul, riszta kiutes volt a gyerek. Fel ev mulva erdekes nem, es azota is eszi mindenfele formaban.
2023. júl. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
10 hónaposan kapott földimogyorót és allergiás lett rá, 2 évesen derült ki vérvétel során. Pedig közben is evett. Most már epipen is van itthon. Roham sosem volt, legutóbbi kontrollon a nagyon magas érték + anafilaxiás hajlam került kimutatásra
2023. júl. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Vannak iskolás gyerekeim, ahol az ajánlás teljesen más volt, pl tojásfehérjét 1 éves korig ne, de mogyorót sem akart senki etetni 1 éven aluli babával.

Most adjunk mindent korán. 3 hónaposom van, szóval majd kezdünk 3 hónap múlva, sokára van még de majd meglátom, mennyire és milyen ajánlást követek majd. Igaz nagyon jó gyerekorvosunk van, szerintem rá fogok hallgatni.

2023. júl. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
6 hónapos kortól mehetnek az allergének. Vegyél natúr mogyorókemet és egy keveset keverj joghurtba mondjuk.
2023. júl. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!