Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan vezettétek be a darabos...

Hogyan vezettétek be a darabos ételeket és mennyi idősen?

Figyelt kérdés
Kisfiamnál,ha darabossal próbálkozunk, akkor öklendezik tőle. Ez normális?
2023. aug. 1. 12:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős? Hogyan adjátok neki a darabosat? Csak önmagában, vagy pürébe keverve?
2023. aug. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
Hát én eleve falatkákkal kezdtem a hozzátáplálást, odaadtam a kezébe a vajas kiflit meg a párolt répahasábot meg a sajtos tésztát meg ilyeneket, aztán uccu neki. Öklendezett eleinte, igen, ez normális. 6 hónapos volt akkor (mindkét gyerekkel akkor kezdtük, ugyanígy). Pár hét után megtanultak enni, a kicsi most 8 hónapos, már csak nagyon ritkán öklendezik, ha véletlenül túl nagy falatot nyom le a torkán (most fogzik, szóval végtelen rágcsálás időszaka van, néha megszalad a falat). De amíg öklendezik, addig baj nincs, az öklendezés nem fulladás, hanem egy természetes védelmi reakció, pont a fulladás elkerülésére. Rossz látni, nekem is égnek áll a hajam tőle, de szerintem ha 3 évesen kap először darabos kaját, akkor is öklendezne, ha nem tanulja meg előbb kezelni a falatokat, szóval... Kitartást.
2023. aug. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Lenyeg, hogy ne keverd purebe semmikeppen (ez a darabos pure a legrosszabb), mert szerencsetlen gyerek nem tudja eldonteni, hogy nyeljen vagy ragjon. Kis falatokra vagva tedd ele.
2023. aug. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
8 hónapos, idáig pépeket kapott,de azt mondta a védőnő,hogy mostmár,hogy van foga adjak neki falatokat. Pici falatokat készítettem,de nagyon öklendezik tőle.
2023. aug. 1. 14:26
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Kiult mar? Az oklendezes alapvetoen normalis amugy, valoban vedekezo funkcioja van. Hozza is kell szoknia a darabokhoz. Ha meg nem ul onalloan, en nem eroltetnem.
2023. aug. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk pár héttel a ht kezdete után már kapott kézbe fogható falatkákat, pl. banán, de addigra már a püréket is elég volt csak villával törni.
2023. aug. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az ölemben ült, amikor pizzát ettem. Egyszercsak belemarkolt a pizzába és elkezdte enni. 7 hónapos volt. Nem emlékszem öklendezésre, meg semmi ilyesmire.
2023. aug. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen, ül már. Nem értem mi ez nála.
2023. aug. 1. 19:47
 9/10 anonim ***** válasza:
Az öklendezés normális, ezzel védi magát, hogy ne menjen le túl nagy falat. Ijesztő lehet latni, de ez egy szuper önvédelmi reflex.
2023. aug. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A babáknak sokkal előr~bb van a nyelvén az a terület, ami az öklendező reflexet kiváltja. Sok pürés babánál előfordul, hogy a szülő a kanalas etet~s során lenyomja a baba nyelvét, így ezt a reflecet elnyomja, ami nem jó dolog, mert nem lesz semmi, ami védje a babát a túl nagy falatoktól. Az öklendezés azt jelenti, hogy jól működik.
2023. aug. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!