Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Megtanul majd valamikor...

Megtanul majd valamikor normálisan enni vagy most már feladhatom?

Figyelt kérdés

14 hónapos a kislányom, 8 hónapos kora óta, tehát fél éve szenvedünk a darabos ételekkel. Maximum 5 percig érdekli az evés, és utána csak játszik, dobálja. Próbáltam szépen mondani, sajnos mondtam már csúnyán is, hogy fejezze be. Nyilván eleinte normális, hogy ismerkedik az étellel, szétnyomja, dobálja,stb, de ő még 6 hónap után is itt tart.

Ebből következik, hogy mennyiséget ugye semmiből se eszik, de közben a kanalas ételeket kb teljesen elutasítja, sehogy sem lehet már etetni, még úgysem mint eddig, hogy lefoglaltuk közben, mert máshogy nem ment.

Jobb lesz ez valaha? Esetleg a bölcsiben majd megtanul szépen enni? Januártól fog járni, akkor vissza kell mennem dolgozni.

Sajnos a 12 hós státusz óta kb egy grammot se hízott, és most már napról napra rosszabb az evés téma.

Összességében 4 hónapos kora óta szenvedünk, mert a tápszert se akarta már akkor enni, de aztán figyelemeltereléssel működött minden, így tudott nőni, mert amúgy semmiből nem enne egy falatot sem.

Gondoltam a darabos ételek majd áttörést hoznak, de csalódnom kellett.

Persze az orvosok azt mondják ne aggódjak, mert jó a súlya, ami persze, hogy jó,hiszen eltereléssel tudtam etetni, de most már, hogy az nem működik, illetve daraboshoz nem is engedem, így már látszik is szépen, hogy amúgy egy dekát se hízik.

Félek, hogy amikor eljön az, amikor életkori sajátosság, hogy kicsit válogatósak lesznek, akkor mégis nagyobb baj lesz ebből.


2023. aug. 2. 11:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%
Kivizsgálták már, hogy tud e rendesen rágni?
2023. aug. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Másfél éves korig nem elvarás a mennyiségi evés szilard ételből. A maszatolás, jaték normális, bár idegtépő tud lenni. 🙈 De ők így tanulnak, ismerkednek az állagokkal.
2023. aug. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Igen, voltunk szakembernél, kettőnél is, hogy biztosabb legyen a dolog, semmi gond nincs ilyen téren.

Egyébként mostanában kezdett láthatóan rágni, miután kijött félig 3 kisőrlője, addig mintha nem jött volna rá, hogy az ínyével is lehet.

De ennek ellenére sem érdekli az evés, pedig tudja, hogy kell csinálni.

Fizikai oka nincs, amiért nem akar enni, már akkor elvittük kivizsgálásra, amikor a tápszert elkezdte visszautasítani, utána amikor a pépek se mentek. Vizsgálták így úgy amúgy és utána konkrétan vagy 5 egészségügyi szakember mondta azt, hogy egyértelműen a fogzás miatt csinálja....de hát az még baromi sok idő, mire kijön az összes. Nem hiszem el, hogy minden gyerek sztrájkol évekig, amíg ki nem nő az összes foga.

2023. aug. 2. 11:30
 4/14 A kérdező kommentje:
Oké, hogy szilárd ételből nem elvárás a mennyiség, de ő semmiből nem enne, ha lehetne, tehát péppel se tudom pótolni. Tápszert/tejitalt egyáltalán nem hajlandó már inni. Tejpépet szokott kapni, hogy legyen tejalapú étkezés, jobb napokon még talán megeszi.
2023. aug. 2. 11:32
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván megtanul majd
2023. aug. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
50%
Nem. Mostmár élete végéig igy fog enni 🤦‍♀️
2023. aug. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Még kicsi, rengeteget ideje van, hogy megtanulja.
2023. aug. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Égen valószínűleg nem hal. Nálunk a családban minden gyerek ilyen volt.


Inni itasd, majd elkezd enni, ha éhes. Ha meg nem, akkor legalább az orvosok is foglalkoznak veletek érdemben.

2023. aug. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom 18 hónapos koráig ilyen volt,csak ő semmilyen formában nem fogadta el a darabosat öklendezett, félre nyelte, volt hogy hányt is. Mi is voltunk vele fejlődésneurológián. Azt mondták korához képest érettebb,mint az átlag és minden rendben van. Én akkor elengedtem ezt az evés témát. 2 évesen már evett mindent. 4 éves most semmi gondunk az evéssel. Most sem jó evő,de többet eszik már.
2023. aug. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ugysnebben vagyunk.... mondjuk nálunk szenzorosság is van, de elvileg nem amiatt ilyen.

Aki nincs benne nem érti, hogy milyen kétségbeejtő ez. Látni, hogy a gyermeked nem akar enni. Imádkozni, hogy ha már nem hízik, legalább ne fogyjon.



Köszön 9es hogy megosztottad! Az ilyen kommentek tartják bennem a lelket! <3

2023. aug. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!