Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mennyit eszik egy 1 év körüli...

Mennyit eszik egy 1 év körüli gyerek egy kiváltott étkezésre?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy gyerekfüggő, de kb mennyi a normális? Az enyém 1 tojást eszik meg vagy 1 virslit kis reszelt sajttal vagy 1 szelet toast kenyeret sonkával vagy 4 szelet sonkát és 2 szelet sajtot vagy 1 kis pohár joghurtot belekevert gyümölccsel. Kb ilyen mennyiségeket, és utána 3-4 óráig nem eszik. Reggel, este 180 ml tápszert iszik még mellé. Szerintetek ez rendben van? Ti mit és mennyit adtok egy étkezésre?
2023. aug. 6. 21:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

15 hós kisfiú, és én lennék a legboldogabb, ha annyit enne, mint a tiéd.

Reggelire 5-10 kiskanálnyi tejpép/kása, ebédre ugyanennyi főtt étel, és hébe-hóba vacsorára is hajlandó kb. 5 kiskanalnyi kajat, vagy 5 kis kiflifalatkás katonát megenni. Mellette reggel-este tej, néha ritkán ebéd után is. (Anyatej.)

2023. aug. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Főétkezésre is ezt adod? Főzeléket husival nem szoktál? Tízóraira vagy uzsira én is ilyeneket adok, de ebédre 30 g húst adtam neki 1 évesen, 180-200 g főzelékkel.

A védőnőnk uzsonnára is főzeléket javasolt hús nélkül, de a fiam nem bír egy nap 2x főzeléket enni.

2023. aug. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A fiam 14 hónapos, de 1 évesen is ugyanannyit evett, mint most. Keveset.

Ha kenyér, akkor kb.egy fél, vagy egy negyed toast kenyeret.

Joghurtot max fél pohárral.

Főzeléket, tésztát, ilyesmit max negyed üvegnyi mennyiséget.

Mivel nem jó evő, nem bánom, hogy még 3x iszik tejitalt. 3x240 ml-t.

És nem azért nem eszik, mert iszik. Próbáltuk, hogy nem kap tejitalt nap közben, akkor se evett normálisan. Így aztán maradt a tejital.


A lányom ennyi idősen megevett egy 250 grammos üveges bébimenüt simán. Meg mellé egy kis joghurtot, gyümölcsöt, mikor mit. Ő lazán megevett 1-2 szelet toast kenyeret egy reggelire pl. Vagy 2 virslit. De ő nagyon jó evő volt midig is. Nem volt válogatós.

2023. aug. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De, husit is szokott enni, csak azt nehezebb mérni, hogy mennyit, azért nem írtam. :) Főzeléket, pépeket, pürés dolgokat egyáltalán nem eszik, csak amit ő egyedül meg tud enni. Nem hagyta fél éves korában sem, hogy etessem. Kanállal még nem tud sajnos enni, csak villával, úgyhogy úgy kell alakítani a menüt, amit azzal meg tud enni, és próbálkozom tanítani a kanalat is. Párolt, sült zöldségeket is szokott enni köretnek, rizst, tésztát. Egy csomó mindent eszik, csak kb olyan mennyiségben, mint fent írtam. Nem tudtam elképzelni, hogy ezzel jól lakjon egy gyerek (mert nem tűnik éhesnek). De akkor ezek szerint más gyereke is ennyit vagy még ennyit sem eszik.
2023. aug. 6. 22:18
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A lányunk a töredékét ette annak, amit írsz. Mondjuk egy harmad virslit.
2023. aug. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Jobb evő gyermekem hasonlóan evett 1 évesen. A másik ennek max a felét.
2023. aug. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez rengeteg. Átlag gyerek ennek a felét sem. Rossz evő a tizedét sem.
2023. aug. 7. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ohh, nagyon köszönöm, ezt abszolút nem gondoltam volna. Tejből 1500 ml-ket megevett, ahhoz képest tűnt kevésnek ez a mennyiség. De köszönöm, akkor kicsit nyugodtabb leszek, ha "csak" ennyiket eszik.
2023. aug. 7. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!