Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Recept ötletek 7 hónapos babának?

Recept ötletek 7 hónapos babának?

Figyelt kérdés

Lányom lassan 7 hónapos lesz , érdekelne ti mit készítetek a babátoknak ilyen korban

Pl mit mivel adtok neki, zöldség, gyümi, darált kekszel már bevezettük a glutént


2023. aug. 29. 16:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Pl. zöldborsó "főzeléket".

Hamis vadas, természetesen ezeket só nélkül, de fűszerek már mehetnek bele.

Édesburgonya püré,

Répa-rizs püré,

Krumpli meggyszósszal, vagy alma-cékla szósszal.

2023. aug. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

Gabonapépek, gyümölccsel, tápszerrel vagy anyatejjel. Brokkolis csirkét csináltam neki tésztával. Zöldségpüré hússal. Körtebefőtt sült hússal vagy bármilyen gyümölcs szósz.

Babakekszet is pépesítettem tápszerrel vagy anyatejjel desszertnek.

Zöldségleves sűrűje pépesítve, ugyanígy a húslevessel.

2023. aug. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Főtt csirkemell burgonyával, brokkolival, répa is mehet bele stb.

Gyümölcsöket joghurttal, túróval (de ezeket lehet később adtam, már nem emlékszem), keksszel, tejpépbe pl.

2023. aug. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#2

Ezt a tésztás dolgot hogy kapta? Hogy adod neki a tésztát?

Tojás már akkor nálatok be volt vezetve ?

2023. aug. 29. 19:59
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

2 vagyok.

Ha úgy nézzük igen. Nagyon megfőztem mindent, utána botmixerrel vagy turmixgéppel lepépesítettem. Minden rendben volt nála. Persze mikor nagyobb volt, 9-10 hónapos, akkor már nem volt baj ha egy egy kisebb darab volt a pépben, vagy esetleg villával alaposan áttörtem a dolgokat, szinte teljesen pépesre.

Meg én adtam neki babapiskótát fogzáskor, 6 hónaposan. Nem fogadott el semmit, alig használt a foggél is, így szembe kellett menjek magammal, de megérte. Jól esett neki, és finom is volt, a Coopban vettem sajátmárkás hagyományos babapiskótát.

2023. aug. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#2 Lenne mégegy kérdésem🙈

Csirkemellet hogy csinálod neki?

2023. aug. 29. 21:44
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha zöldséges étel volt, akkor először a kisebb kockára vágott húst főztem meg neki, utána tettem bele a zöldségeket és együtt főttek puhára. Ha gyümölcshöz ment a hús akkor csak simán megfőztem és utána a szószhoz adtam :) Volt külön húspép kiadagolva a műanyag kávés poharakban a fagyasztóban. Főzőlével könnyen péppé lehet turmixolni és bármihez adhatod.

Mikor bevezettem az ételeket nem sóztam és fűszereztem. Utána 8-9 hónaposan már tettem bele nagyon pici sót, mert jött a nyár és az elektrolitvesztés az izzadással. Fűszereztem is enyhén. Termêszetesen bébi szájíz szerint, minimálisan.

Itatni is gyakran kell, sokszor keveset isznak de többször, én úgy vettem észre 😄

Egyébként kapható babáknak szánt olaj, de akár a bio olaj is megfelel, ezt az ételhez adhatod, mert az olajak is értékes tápanyagokat tartalmaznak. Egy kis teáskanál a másfél deci főzelékhez elég. Én bio hidegen sajtolt (mindig az legyen!) tökmagolajat vettem és abból tettem az ebédhez. Van a Holle márkának is 3 magból sajtolt olaja, nem drágább mint egy másfajta hidegen sajtolt olaj, nekünk egyébként bevált ez a hidegen s. tökmag olaj.

2023. aug. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!