Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Sinlacot adhatok a babámnak?

Sinlacot adhatok a babámnak?

Figyelt kérdés
Kisfiam 6,5 hós, még nem vàltottunk ki étkezést, délelőtt megeszik kb 100 gr főzeléket 2 tápszeres etetés között (4 óránként eszik, 6x 150ml) és délután kb 60-70 gr gyümölcsöt, szintén 2 etetés között. Mostmár ehet gabonákat, arra gondoltam, hogy a gyümölcsbe tennék kekszet, grízt, 7 gabonás tejpépet, ilyenekre gondoltam. A Sinlacal nincs tapasztalatom, itt gyakorin olvastam róla először, azt is itt tudtam meg, hogy azt is lehet gyümölcsökkel adni hozzàtápláláskor. Adhatom délután gyümölccsel vagy csak orvosi javaslatra lehet használni és inkább csak a fentebb felsoroltakat adjam? Egy kis hizás reményében is adnám, 7 kg a fiam ☺️

2023. szept. 18. 14:06
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és még az is érdekelne, hogy a babapudingról mi a véleményetek? Babalàtogatós csomagba kaptuk rokonoktól, vaníliás ízű, azt írja 6 hós kortól adható, viszont azt írja rajta, hogy 91% teljes tej van benne. Odamerjem neki adni a tej miatt vagy ne?
2023. szept. 18. 14:28
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

A tej miatt odaadhatnad mert az feldolgozott tej ( a tapszer is tejbol van) , de eszzembe nem jutna semilyen cukros vackot adni a 6 honaposomnak, meg a 3 evesnek se adok ilyen szemetet.


A Sinlac gabona, nem kell orvost kerdezni, nem gyogyszer.

2023. szept. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
A babapudingot nem a tej miatt, hanem a cukor miatt nem adnam. Sinlacot adhatsz neki, de igazabol inkabb a hizas miatt szoktak, ha jol gyarapszik a sulya, szerintem felesleges.
2023. szept. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A sinlac arra való, hogy hízlalják vele a gyereket. Felesleges, 7 kiló nem kevés 6,5 hónaposan.

A cukros vackok pláne azok, semmi szüksége babapudingra.

2023. szept. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
27%

Nem mindegyik babapudingban van cukor.

Én adtam nekik ilyeneket.

Egészségesebbek is, mint a sok jajj ezt sem szabad meg azt sem szabad enni gyerek.

2023. szept. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5, melyikben nincs?

A natúr joghurtot kivéve?

2023. szept. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, én keveslem a súlyát, 5. és 6. hónapot között csak 400 gr hízott...
2023. szept. 19. 09:55
 8/8 anonim ***** válasza:

Fel evesen mar nem hiznak annyira, gondolj bele ha abban az utemben hiznank mint az elejen, 300-400 kg-os lenne egy iskolas gyerek.


Mellesleg meg az atlag, 6 honapos korara megduplazza a szuletesi sulyat. 7 kg teljesen topkeletes, es atlagos suly egy fel evesnek.


Lehet nem artana egy kis szakirodalmat olvasnod, pl. egeszseges taplalas , gyermek fejlodese temakoreben.

2023. szept. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!